Metropolia Poznań - Wspólnie tworzymy rozwiązania
 

PUBLIKACJE - KURIER METROPOLITALNY2018-05-01
Kurier Metropolitalny, maj 2018
W numerze można przeczytać m.in o: pierwszych czterech liniach Poznańskiej Kolei Metropolitalnej, rozmowę z dr. Łukaszem Mikułą o działaniach Komisji Planistycznej Stowarzyszenia Metropolia Poznań, dofinansowaniu projektów termomodernizacyjnych, autobusach z przyczepami na rowery, pumptracku w Suchym Lesie a także miłośniku sztuki z Murowanej Gośliny, który w wolnych chwilach maluje obrazy i pisze wiersze.

rozmiar: 481.30 KB   
2018-04-01
Kurier Metropolitalny, kwiecień 2018
W numerze można przeczytać m.in. o: przebudowie ul. Gdyńskiej od granicy Poznania do COŚ w Koziegłowach; zmianie przepisów dotyczących umieszczania reklam w przestrzeni gminy; nowej hali sportowej w Kostrzynie, bezpłatnym usuwaniu azbestu; działaniach gmin na rzecz ograniczenia zanieczyszczenia powietrza. W "Zaułku twórcy" sylwetka i wiersze Henryka Wojtysiaka z Obornik.

rozmiar: 672.00 KB   
2018-03-01
Kurier Metropolitalny, marzec 2018
W numerze można przeczytać m.in.: o remoncie, modernizacji i nowym przeznaczeniu synagogi w Buku, rozmowę z dyrektorem ZTM w Poznaniu Piotrem Snuszką, o konferencji "W stronę miasta pięknego", placu Władysława Gąski w Skokach, pomocy dla poszkodowanych w wybuchu gazu w Murowanej Goślinie, remoncie szpitala w Puszczykowie, działaniach gmin przeciw smogowi, nowych radiowozach. W Zaułku Twórcy tym razem sylwetka burmistrza Śremu Adama Lewandowskiego.

rozmiar: 647.42 KB   
2018-02-01
Kurier Metropolitalny, luty 2018
W numerze można przeczytać m.in o: porządkowaniu chaosu reklamowego w przestrzeni publicznej Suchego Lasu, logo PKM, inwestycjach w ramach ZIT, rozbudowie muzeum w Śremie, nowych autobusach w Śremie, dofinansowaniu wymiany starych pieców ze środków powiatu poznańskiego oraz Miłoszu Broniszu - trzynastolatku z Poznania malującym stopami.

rozmiar: 415.56 KB   
2018-01-01
Kurier Metropolitalny, styczeń 2018
Od stycznia 2018 roku Stowarzyszenie Metropolia Poznań wydaje nowy miesięcznik zatytułowany "Kurier Metropolitalny".

Gazeta liczy cztery strony, wydawana jest w formacie miesięcznika "Poznań. Informator Samorządowy Metropolii Poznań" i razem z tym miesięcznikiem, jako wkładka, dystrybuowana jest na terenie gmin z obszaru metropolii Poznań. Głównym celem przedsięwzięcia jest dotarcie do mieszkańców metropolii z informacjami o wspólnych dla obszaru metropolii działaniach, integracja wokół tych działań, a poprzez to budowanie świadomości metropolitalnej. "Kurier Metropolitalny" ukazuje się w nakładzie 5 tys. egzemplarzy.

Zrezygnowano natomiast z wydawania Biuletynu Metropolii Poznań.

W pierwszym numerze można przeczytać m.in. o: Poznańskiej Kolei Metropolitalnej i etapach jej uruchomienia, o korzyściach dla gmin i ich mieszkańców wynikających z przynależności do metropolii; budżetach obywatelskich; metropolitalnym poratlu konsultacji społecznych; Michale Rodziaku - trzynastolatku z Dąbrówki, który pisze wiersze; szamotulskim rowerze miejskim oraz monitoringu powietrza w Czerwonaku.

rozmiar: 4.33 MB   
2017-09-01
Biuletyn nr 28, wrzesień 2017
We wrześniowym numerze można przeczytać m.in.: o metropolitalnym portalu konsultacji społecznych oraz szkoleniach z zakresu metod prowadzenia konsultacji i obsługi nowego portalu; rozbudowie Centrum Kształcenia Praktycznego przy Zespole Szkół nr 1 w Swarzędzu; integracji komunikacji publicznej Kleszczewa i Poznania; systemie stałego monitirowania powietrza w Koziegłowach; metropolitalnym sprzątaniu Warty; bezpłatnych szczepieniach przeciwko pneumokokom; lubońskich wycieczkach szlakiem architektury fabrycznej; nowej ścieżce rowerowej łączącej Oborniki ze Stobnicą oraz tegorocznym spływie kajakowym rzeką Wartą.

rozmiar: 1.43 MB   
2017-07-01
Biuletyn nr 27, lipiec/sierpień 2017
W numerze można przeczytać m.in. o: dofinansowaniu obiektów kultury, dofinansowaniu transportu publicznego w Poznaniu z Programu Infrastruktura i Środowisko, budowie trzeciego toru między stacjami Poznań Głowny i Poznań Wschód, grupie zakupowej gazu, warsztatach dla przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego na temat wykorzystania narzędzi internetowych w konsultacjach, nagrodzie dla Stowarzyszenia Metropolia Poznań, kolejnym Metropolitalnym Spływie Kajakowym, ścieżkach rowerowych w Suchym Lesie oraz mistrzach Europy z Pobiedzisk.

rozmiar: 2.17 MB   
2017-06-01
Biuletyn nr 26, czerwiec 2017
W numerze można przeczytać m.in. o: konkursach ZIT, konferencji "Czysta energia dla miast i gmin", wyróżnieniu "Perły Samorzadu", grupie zakupowej gazu ziemnego, dofinansowaniu komunikacji publicznej w Swarzędzu oraz dofinansowaniu zabytków na terenie metropolii.

rozmiar: 1.29 MB   
2017-05-01
Biuletyn nr 25, maj 2017
W numerze można przeczytać m.in. o projektach, które otrzymały dofinansowanie w ramach Projektu P11 - "Wsparcie aktywności zawodowej osób wyłączonych z rynku pracy z powodu opieki nad małymi dziećmi w ramach ZIT dla MOF Poznania", stoisku Metropolii Poznań na targach IMEX we Frankfurcie, projekcie "Młodzieżowa Metropolia", weekendowej linii autobusowej z przyczepami na rowery a także o widowisku plenerowym "Orzeł i Krzyż".

rozmiar: 1.43 MB   
2017-04-01
Biuletyn nr 24, kwiecień 2017
W numerze można przeczytać m.in. o: zakończeniu projektu Master Plan dla Poznańskiej Kolei Metropolitalnej, badaniach społecznych na terenie Metropolii Poznań, środkach na modernizację linii kolejowej Poznań Główny POD - Piła Główna, powstajacych pomostach nad jeziorem Biezdruchowo i przebudowie drogi powiatowej na odcinku węzeł Kleszczewo (S5)-Gowarzewo-Zalasewo.

rozmiar: 1.10 MB