PUBLIKACJE - KURIER METROPOLITALNY2019-04-02
Kurier Metropolitalny, kwiecień 2019
W kwietniowym numerze Kuriera Metropolitalnego publikujemy między innymi wywiad z Jarosławem Zawadzkim, zastępcą dyrektora ds. Systemu Informacji Przestrzennej w Zarządzie Geodezji i Katastru Miejskiego GEOPOZ w Poznaniu. Zachęcamy do lektury.

rozmiar: 746.08 KB    rozmiar: 5.00 MB   
2019-03-04
Kurier Metropolitalny, marzec 2019
Reaktywacja połączenia kolejowego pomiędzy Śremem i Czempiniem coraz bliżej. M.in. na ten temat piszemy w marcowym numerze Kuriera Metropolitalnego. Ponadto publikujemy wywiad z Janem Mazurczakiem, Prezesem Zarządu Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, na temat atrakcji turystycznych, które czekają na nas na terenie objętym działalnością Stowarzyszenia Metropolia Poznań. W numerze znajdą Państwo również inne ciekawe artykuły. Zachęcamy do lektury.

rozmiar: 446.58 KB   
2019-02-04
Kurier Metropolitalny, luty 2019
Zachęcamy do lektury! W lutowym numerze Kuriera Metropolitalnego szczegółowo opisujemy realizowany przez Stowarzyszenie Metropolia Poznań projekt szczepień przeciwko grypie. W naszym miesięczniku znajdą Państwo też inne ciekawe informacje. Zachęcamy do czytania.

rozmiar: 744.52 KB   
2018-12-31
Kurier Metropolitalny, styczeń 2019
W najnowszym numerze Kuriera Metropolitalnego, miesięcznika wydawanego przez Stowarzyszenie Metropolia Poznań, polecamy między innymi artykuł - podsumowanie roku 2018 w zakresie projektów realizowanych w ramach ZIT dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Poznania. Ponadto zachęcamy do przeczytania wywiadu z Arnoldem Breschem, członkiem Zarządu PKP PLK SA na temat przebiegu prac remontowych torowisk na liniach kolejowych, na których, po zakończeniu modernizacji, uruchamiane będą połączenia w systemie Poznańskiej Kolei Metropolitalnej. Natomiast w cyklu "Zaułek twórcy" przedstawiamy twórczość pani Marioli Wower. W numerze znajduje się również wiele innych informacji. Zachęcamy do lektury.

rozmiar: 642.19 KB   
2018-11-20
Kurier Metropolitalny, listopad 2018
W listopadowym numerze Kuriera Metropolitalnego oprócz informacji z gmin, publikujemy wywiad z Mariuszem Wiatrowskim, prezesem zarządu Portu Lotniczego Poznań Ławica. Polecamy też artykuł dotyczący odnalezienia wsi Gać, na której ślad wpadli poznańscy archeolodzy.

rozmiar: 748.19 KB   
2018-10-05
Kurier Metropolitalny, październik 2018
W numerze można przeczytać m.in. o: przystąpieniu Swarzędza do systemu PKM i nowym węźle przesiadkowym przy dworcu PKP w Swarzędzu; nowych mieszkaniach w Tarnowie Podgórnym; przywracaniu linii kolejowej ze Śremu do Poznania; programie umożliwiającym zmianę i podniesienie kwalifikacji zawodowych dla osób powyżej 18. roku życia; antysmogowych działaniach Pobiedzisk i Poznania; rozmowę z Tomaszem Łęckim, prezesem Stowarzyszenia Dzieje z Murowanej Gosliny oraz poznać twórczość Aldony Latosik z Zakrzewa.

rozmiar: 699.94 KB   
2018-09-04
Kurier Metropolitalny, wrzesień 2018
Na terenie gmin tworzących Stowarzyszenie Metropolia Poznań obecnie trwa dystrybucja najnowszego, wrześniowego numeru Kuriera Metropolitalnego.

W numerze można przeczytać m.in. o: wiaduktach nad torami kolejowymi w ul. Lechickiej i Golęcińskiej; rozmowę z insp. Maciejem Nestorukiem, komendantem miejskim poliocji w Poznaniu; ankiecie dla Seniorów z terenu metropolii Poznań; obwodnicy Obornik; nowoczesnym węźle przesiadkowym w Kostrzynie; działaniach gmin w zakresie ograniczenia zanieczyszczeń powietrza. W Zaułku twórcy mozna poznać sylwetkę Eryka Sieińskiego ze Swarzedza.

rozmiar: 723.40 KB   
2018-08-22
Kurier Metropolitalny, sierpień 2018
W numerze można przeczytać m.in.: o rozrastającej się sieci połączeń Poznańskiej Kolei Metropolitalnej; rozmowę z Cyrylą Frankowską-Staszewską, rzecznik prasową Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu; reaktywacji linii kolejowej Śrem-Czempiń; ścieżce rowerowej pomiędzy Suchym Lasem a Radojewem; działaniach Lubonia i Mosiny na rzecz walki ze smogiem; o Janie Grabkowskim i tytułe Samorzadowca 20-lecia; o tramwaju wodnym oraz pasji Macieja Grzeskowiaka z Palędzia.

rozmiar: 3.14 MB   
2018-07-01
Kurier Metropolitalny, lipiec 2018
W numerze m.in: o uruchomieniu PKM, rozmowa z dyrektorem Urzędu Statystycznego w Poznaniu, aktywizacji seniorów, nowych ścieżkach rowerowych, walce ze smogiem, tunelu w Kostrzynie oraz sylwetka Bartosza Machury - rzeźbiarza z Pobiedzisk.

rozmiar: 782.84 KB   
2018-06-01
Kurier Metropolitalny, czerwiec 2018
Wydanie specjalne
W numerze: o Poznańskiej Kolei Metropolitalnej, reaktywacji połączenia kolejowego Śrem-Czempiń, węzłach PKM, o bilecie Bus Tramwaj Kolej.

rozmiar: 4.08 MB