2024-04-11

Konferencja podsumowująca projekt ZERO WASTE za nami!W dniu 9 kwietnia zrealizowaliśmy wyjątkowe wydarzenie podczas, którego spotkali się uczennice i uczniowie, ich nauczyciele oraz urzędnicy samorządowi z terenu Wielkopolski. Podczas konferencji podsumowaliśmy rezultaty projektu "Włączamy ZERO WASTE!". Był także czas na dyskusje i uczestnictwo w warsztatach.

Wydarzenie rozpoczął Krzysztof Wierzchowski - przedstawiciel goszczącej nas w swoich progach firmy Franklin Templeton. Następnie parę słów o Metropolii Poznań młodym przekazała Anna Aleksadrzak – Dyrektor biura Stowarzyszenia.

W dalszej części konferencji mieliśmy okazję poznać szczegóły projektu, mogliśmy dowiedzieć się więcej o kampaniach społecznych i kiermaszach organizowanych w szkołach, zaznajomić się z grami planszowymi autorstwa CREO oraz wysłuchać panelu dyskusyjnego na temat działalności Szkolnych Klubów eko-Liderów.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty prowadzone przez naszych przyjaciół ze Słowenii oraz Norwegii - partnerów w ramach projektu "WłączaMY ZERO WASTE!". Jaka Kranjc ze słoweńskiego Stowarzyszenia "Ekologi brez meja" pokazał jak skuteczne może być podejście ZERO WASTE w samorządach. Natomiast Vedat Sevincer z norweskiego Norsensum Mediaforum wprowadził młodzież w tajniki kampanii medialnych wykorzystujących sztuczną inteligencję.

Niezmiernie ciekawe okazały się także dyskusje z uczestnikami projektu w tym z trenerami i nauczycielami opiekującymi się grupami inicjatywnymi. Efektowna była także pokazowa debata oksfordzka zrealizowana na żywo z uczniami i uczennicami jednej z szkół objętych projektem – Zespołu Szkół Technicznych z Grodziska Wielkopolskiego. Debatę poprowadził niezawodny team socjologiczny: dr Krzysztof Mączka oraz Klaudia Rodziejczak.

Ostatnia część konferencji to wręczenie nagród dla wnioskodawców Szkolnych Budżetów ZERO WASTE oraz najbardziej aktywnej młodzieży działającej przy tworzeniu Lokalnej Mapy ZERO WASTE.

Nasza konferencja nie odbyłaby się jednak gdyby nie trud organizacyjny oraz niezapomniane prowadzenie Marysi Pawlak. Dziękujemy!

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z wydarzenia.

Tagi:
Działalność, konferencja
 - 1
 - 2
 - 3
 - 4
 - 5