2024-04-08

Metropolia Poznań oferuje wiele terenów i okazji do aktywnego uprawiania sportu. Zapraszamy na bieg lub marsz nordic walking o Koronę Księżnej Dąbrówki.Każdego roku w ostatnią niedzielę maja w podpoznańskiej Dąbrówce przy ul. Parkowej, na skraju lasu palędzko-zakrzewskiego mieszkańcy nie tylko gminy Dopiewo, mogą stanąć na linii startu biegu lub marszu nordic walking o Koronę Księżnej Dąbrówki. W br. impreza odbędzie się w Dniu Matki, tj. 26 maja.

Tegoroczne opłaty wpisowe za udział w biegu głównym lub marszu nordic walking wynoszą:
MIESZKAŃCY GMINY DOPIEWO /zameldowani/:
• do 12 MAJA 2024 r. - TYLKO 60,00 zł!
• od 13 do 21 maja 2024 r. - 70,00 zł
POZOSTALI UCZESTNICY:
• do 12 MAJA 2024 r. - TYLKO 70,00 zł!
• od 13 do 21 maja 2024 r. - 80,00 zł

Wpłat dokonuje się płatnością elektroniczną poprzez panel www.Przelewy24.pl lub tradycyjnym przelewem np. na poczcie. Natomiast przepisanie pakietu startowego na innego zawodnika będzie możliwe do 21 maja 2024 r. W związku z tym, że w tegorocznym pakiecie będą koszulki – osoby, które dokonają rejestracji do 17 maja 2024 r. do godz. 12:00 mają gwarancję odbioru koszulki SINGLET do biegania w wybranym przez siebie rozmiarze wraz z odbiorem pakietu startowego! Pozostali muszą liczyć się
z ryzykiem odbioru koszulki po biegu, choć wraz z Partnerem Technicznym organizatorzy dołożą wszelkich starań, aby koszulka cieszyła zawodnika jednak w dniu biegu.

Trasy jak zwykle w całości przebiegają leśnymi duktami w otoczeniu zieleni, a bieg główny na dystansie 10 km stał się już tradycją dla aktywnej części społeczności gminy Dopiewo. Na nieco krótszym dystansie
o długości 7,5 km startują zawodnicy i zawodniczki nordic walking. Dla najmłodszych biegaczy organizatorzy przygotowują trasy biegowe od 200 do 1000 metrów. Ten dzień to swoiste święto biegania dla ludzi w różnym wieku. Organizatorowi zawodów – GOSiR w Dopiewie bardzo zależy, aby w zawodach uczestniczyło jak najwięcej osób z okolicznych terenów, dlatego opłaty startowe dla zameldowanych mieszkańców Gminy są niższe niż dla pozostałych startujących. Pierwsza edycja „Korony Dąbrówki” odbyła się 13 lat temu i z roku na rok cieszy się ona coraz większą popularnością, co bardzo motywuje do przygotowywania kolejnych zawodów. Nabierają one coraz bardziej pokoleniowego charakteru. Często obserwujemy rodzinne zmagania dzieci, ich rodziców i dziadków co sprawia, że ta impreza to dobra lekcja wychowania w kulturze fizycznej. Widać, że podoba się ona zarówno starszym jak i młodszym. Kobietom i mężczyznom. Miłośnikom biegania i marszu nordic walking. Zawodnikom i kibicom.

Udział dzieci jest bezpłatny i nie ma żadnych limitów ilościowych. Dla dorosłych ustalony został limit 500 biegaczy i 150 chodziarzy nordic walking. Na mecie dla wszystkich dzieci jak zwykle przewidziane są złote pamiątkowe medale, a dla dorosłych będą one dedykowane XIII edycji „Korony Dąbrówki”. Zapraszamy zatem do aktywności fizycznej, bo przecież ruch to zdrowie a bieganie „po miękkim” w otoczeniu zieleni, to sama przyjemność! Z każdym rokiem przybywa chętnych, dlatego nie „przegapcie” zapisów. Trasa jest gotowa, więc nie może Was zabraknąć - do zobaczenia na starcie 26 maja!


Tagi:
bieg, nordic walking, Sport i rekreacja
 - 1