Metropolia Poznań - Wspólnie tworzymy rozwiązania
2021-06-28

Dworek jak nowyNa rozpoczęcie wakacji, w Sierosławiu (gmina Tarnowo Podgórne) otwarte zostały po remoncie dworek i park.

Wieczór 25 czerwca rozpoczął się od koncertu Młodzieżowej Orkiestry Dętej gminy Tarnowo Podgórne pod dyrekcją Pawła Joksa. Przed bardzo licznie zgromadzoną publicznością wystąpiły Mażoretki, które prowadzi Gabriela Drewniak. I chociaż był to pierwszy wspólny występ tych dwóch zespołów od czasu wprowadzenia restrykcji sanitarnych, to dzięki determinacji muzyków i tancerek, próbom i ich indywidualnej pracy występ był naprawdę fantastyczny!
Po koncercie głos zabrał wójt Tarnowa Podgórnego Tadeusz Czajka, który przypomniał, że zanim rozpoczął się remont dworku, gmina wybudowała mieszkania komunalne dla dotychczasowych jego mieszkańców. – Dzisiaj przekazujemy w ręce mieszkańców obiekt, który w całości przeznaczamy na cele publiczne – powiedział wójt Czajka. – Mam nadzieję, że zarówno ten piękny dworek, jak i otaczający go park z alejkami spacerowymi i miejscami dla uprawiania sportu, będą służyć społeczności Sierosławia.
Symboliczne otwarcie dworku nastąpiło w momencie przecięcia wstęgi, trzymanej przez dwoje młodych mieszkańców Sierosławia. Potem był czas na zwiedzanie wyremontowanych pomieszczeń. Dla uczestników uroczystości przygotowano ogromny tort. A kiedy zrobiło się ciemno, wszyscy obejrzeli niesamowite przedstawienie w wykonaniu Teatru Ognia GrowUp. Niemal do północy dworek był pięknie i uroczyście podświetlony.
Koszty związane z remontem dworku (łącznie z budową mieszkań komunalnych dla dotychczasowych mieszkańców) wyniosły ponad 9 mln zł i zostały pokryte z budżetu gminy Tarnowo Podgórne.

FOT. ARCHIWUM UG TARNOWO PODGÓRNETagi:
Tarnowo Podgórne
 - 1
 - 2