Metropolia Poznań - Wspólnie tworzymy rozwiązania
2021-06-01

Gmina z pomocą dla niepełnosprawnychOd 1 czerwca 2021 roku w gminie Czerwonak będzie dostępna usługa transportowa door-to-door dla mieszkańców gminy Czerwonak, którzy wymagają wsparcia w zakresie mobilności.

Korzystanie z usługi transportowej door-to-door w okresie trwania projektu (od 1 czerwca 2021 do 31 grudnia 2022) jest bezpłatne. Z usługi tej mogą skorzystać osoby, które ukończyły 18 rok życia mające trudności w samodzielnym przemieszczaniu się np. ze względu na ograniczoną sprawność.
Przez ograniczoną sprawność należy rozumieć osoby poruszające się między innymi na wózkach inwalidzkich, o kulach, osoby niewidome, słabowidzące oraz inne, u których występuje problem w zakresie mobilności.
Usługa transportowa będzie świadczona na terenie gminy Czerwonak oraz na terenie Poznania i powiatu poznańskiego w celu aktywizacji społeczno-zawodowej osób uprawnionych do usługi.
Usługa ta będzie realizowana w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 6 do 20, z wyłączeniem sobót, niedziel i świąt.


Tagi:
Czerwonak
 - 1