Metropolia Poznań - Wspólnie tworzymy rozwiązania
2021-03-30

Koncert muzyki pasyjnejJuż piąty rok z rzędu, Fundacja Akademia Muzyki Dawnej organizuje Koncert Muzyki Pasyjnej w Luboniu.

We wcześniejszych latach mieszkańcy Lubonia mogli usłyszeć wybitne interpretacje dzieł takich mistrzów jak J. Haydn, L. Boccherini, J.M. Kraus. W tym roku usłyszymy utwory Antonio Vivaldiego. Tytułowe „Stabat Mater” zabrzmi w interpretacji Bartosza Rajpolda i zespołu Consortium Sedinum. Koncert poprowadzi Paweł Osuchowski.
„Stabat Mater” to utwór opisujący boleści Maryi po ukrzyżowaniu Chrystusa, to jedna z sekwencji wprowadzonych przez Kościół katolicki do liturgii i wykonywana w czasie Wielkiego Postu. Jest to przejmujący i wzruszający opis Męki Pańskiej oczami Jego matki.
Fundacja Akademia Muzyki Dawnej jest od lat inicjatorem wielu wydarzeń kulturalnych na terenie powiatu poznańskiego. Pomysłodawcą Koncertów Pasyjnych w Luboniu jest Łukasz Nazarczuk muzyk, pedagog, animator kultury. Tegoroczny koncert odbędzie się dzięki wsparciu ze strony powiatu poznańskiego oraz Ośrodka Kultury w Luboniu. Ten wyjątkowy projekt honorowym patronatem objął m.in. starosta poznański Jan Grabkowski. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc darmowe wejściówki są do odebrania w Ośrodku Kultury w Luboniu. Premiera internetowa na stronach organizatorów w Wielki Piątek o godzinie 15.


Tagi:
Kultura, Luboń
 - 1