Metropolia Poznań - Wspólnie tworzymy rozwiązania
2021-03-16

Mosina na starych zdjęciachW kwietniu 2020 roku, w czasie pierwszego lockdownu, spowodowanego wybuchem pandemii koronawirusa, zrodził się pomysł prezentacji online archiwalnych pocztówek Mosiny ze zbiorów tamtejszej Galerii Sztuki.

– Zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania, więc decyzja o kontynuowaniu cyklu była oczywista. Pocztówki uzupełniły zdjęcia, a wszystko obudowały wspomnienia ludzi, którzy dzielili się nimi w komentarzach na Facebooku – mówi Agnieszka Bereta, kuratorka wystawy.
Teraz przyszła kolej na wystawę pt. „Mosina na archiwalnych pocztówkach i fotografiach”, którą można oglądać w Galerii Sztuki do 16 maja. – Jest ona naturalnym uzupełnieniem wspomnianych, internetowych spotkań z historią. Mamy nadzieję, że pozwoli ona spojrzeć na Mosinę nie tylko z osobistej perspektywy, ale ustawi historię rodzinną na osi historii powszechnej, czyli… uzupełni wiedzę o dziejach naszego miasta – dodaje Agnieszka Bereta. Wystawę można zwiedzać z zachowaniem rygorów sanitarnych związanych z pandemią.

za: Urząd Miejski w Mosinie


Tagi:
Kultura, Mosina
 - 1
 - 2
 - 3
 - 4