2021-02-23

Trwa nabór do Dziennego Domu Opieki Medycznej w DąbrowieGmina Dopiewo wraz z ośmioma innymi metropolitalnymi samorządami uczestniczy w unijnym projekcie „Usługi społeczne i opieka medyczna dla mieszkańców Wielkopolski”, którego głównym założeniem jest funkcjonowanie Zintegrowanego Centrum Opieki. Z jego bezpłatnej ofert, m.in. z Dziennego Domu Opieki Medycznej w Dąbrowie mogą korzystać mieszkańcy gminy Dopiewo.

Placówka działa od 1 sierpnia 2020r. w Dąbrowie. Lokal został w pełni wyposażony i przystosowany na potrzeby pacjentów z różnymi schorzeniami. Pacjentami ośrodka są osoby, które potrzebują rehabilitacji po przebytej hospitalizacji bądź mają wskazania do dalszej rehabilitacji podyktowane endoprotezami czy tez innymi schorzeniami. Od początku działalności DDOM zostało przyjętych 23 pacjentów, wszyscy uczestnicy zostali objęci pomocą pielęgniarską, rehabilitacyjną, psychologiczną, logopedyczną, dietetyczną i terapii zajęciowej.
Pacjenci, którzy przebywają w Dziennym Domu Opieki Medycznej maja zagwarantowaną kompleksową opiekę, do dyspozycji salę rehabilitacyjną gdzie korzystają z nowoczesnych sprzętów dających komfort zabiegów jak i możliwość sprawnego dojścia do siebie po przebytej chorobi0e. Placówka dysponuje też w pełni wyposażonym gabinetem zabiegowym i całodniową opieką pielęgniarską. Dla podopiecznych DDOM prowadzona jest terapia zajęciowa mająca na celu poprawienie kondycji pamięciowej, manualnej jak i czuciowej osobom po udarach lub wylewach. W terapii zajęciowej stosowane są metody zajęć pobudzające kreatywność i odnajdywania na nowo pasji. Pacjenci mają do dyspozycji kącik wypoczynkowy z telewizorem i bogato zaopatrzoną biblioteczkę. Podopieczni mają zagwarantowany transport z miejsca zamieszkania do placówki i z powrotem, posiłek (śniadanie, owoce, obiad oraz kawę i herbatę).
Nabór uczestników na dzienny pobyt cały czas trwa. Więcej informacji pod numerem telefonu 798-852-835.

Program pomocy i rehabilitacji obejmuje 9 podpoznańskich gmin: Dopiewo, Stęszew, Suchy Las, Kórnik, Buk, Kleszczewo, Kostrzyn a także i Komorniki oraz Mosina.Tagi:
Dopiewo
 - 1