Metropolia Poznań - Wspólnie tworzymy rozwiązania
2021-02-02

VII Międzynarodowy Tydzień MałżeństwZwiązek Dużych Rodzin Trzy Plus z Dopiewa włączył się w organizację VII Międzynarodowego Tygodnia Małżeństwa, który odbędzie się od 7 do 14 lutego.

W Dopiewie od 2013 r. funkcjonuje Koło Związku Dużych Rodzin 3+. Ma na swoim koncie liczne inicjatywy dla rodzin: warsztaty małżeńskie, gry miejskie, zajęcia edukacyjne, konkursy, festyny.
Podczas najbliższego wydarzenia zaplanowano lokalne inicjatywy dla mieszkańców Dopiewa: pediatryczny kurs I pomocy, warsztaty z budowania więzi małżeńskiej on-line, zespołowy konkursu strzelectwa sportowego, msza św. z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich w kościele w Skórzewie, jak również szereg inicjatyw ogólnopolskich.
ZDR 3+ jest organizacją pozarządową, zrzeszającą rodziców wielodzietnych i osoby pochodzące z dużych rodzin. Działa na rzecz interesów społecznych i ekonomicznych dużych rodzin. Jest ogólnopolskim stowarzyszeniem obywatelskim, które ma w Polsce 101 kół. Oddział wielkopolski zrzesza 11 gminnych i miejskich kół.
Związek Dużych Rodzin Trzy Plus wspiera rodziny w rozwiązywaniu problemów dotyczących relacji, zarówno między małżonkami, jak i między rodzicami i dziećmi. Prowadzi szkolenia, warsztaty, seminaria, teleporady i konsultacje prawne służące temu celowi. Swoją ofertę kieruje zarówno dla członków Związku, jak i rodzin niezrzeszonych, w tym mniej licznych. Przykładem może być program stypendialny „Akademia Talentów” skierowany do uzdolnionych studentów.


Tagi:
Dopiewo, Rodzina i zdrowie
 - 1
 - 2