Metropolia Poznań - Wspólnie tworzymy rozwiązania
2021-01-11

Gmina Dopiewo kontynuuje dopłaty do wymiany pieca węglowegoRównież w 2021 roku mieszkańcy gminy Dopiewo mogą liczyć na gminne dopłaty do wymiany źródła ciepła. 1 lutego ruszy IV edycja przyjmowania wniosków na dofinansowanie likwidacji starego pieca węglowego na inne proekologiczne źródło ciepła w budynkach lub lokalach mieszkalnych na terenie gminy.

W dniu 1 lutego 2021 r. od godz. 9 Urząd Gminy Dopiewo rozpocznie przyjmowanie wniosków o dopłaty do wymiany źródeł ciepła (decyduje kolejność wpływu wniosków do Urzędu);
Wysokość dopłaty wynosi 70% kosztów poniesionych na wymianę starego pieca węglowego na inne proekologiczne źródło ciepła, ale nie więcej niż 5 tys. zł, a w przypadku obiektów zabytkowych wpisanych do rejestru zabytków – nie więcej niż 30 tys. zł.
Stary pozaklasowy kocił węglowy może być wymieniony na ogrzewanie gazowe, olejowe, elektryczne, pompę ciepła lub paliwo stałe (kotły muszą spełniać warunki określone w regulaminie udzielania dotacji).
Dotacja może być przeznaczona na demontaż starego kotła węglowego, zakup i montaż nowego źródła ogrzewania oraz armatury niezbędnej do wykonania nowego systemu ogrzewania;
Aby uzyskać dotację na wymianę pieca, musi dojść do trwałej likwidacji dotychczasowego, pozaklasowego kotła węglowego.
Szczegóły dotyczące programu można znaleźć TUTAJ

FOT. PIXABAY


Tagi:
Dopiewo, Ochrona środowiska
 - 1