Metropolia Poznań - Wspólnie tworzymy rozwiązania
2020-09-29

Nakręceni Wielkim SercemPokaźnych rozmiarów rzeźby – serca, z nazwami miejscowości, wyrosły w miejscowościach gminy Dopiewo. To pojemniki służące do zbierania nakrętek na szczytne cele.

Nakrętki wymieniane są na pieniądze, to surowiec wtórny. W ten sposób mieszkańcy gminy Dopiewo od kilku tygodni mogą wesprzeć akcje charytatywne. Odkąd pojawiły się Wielkie Serca, nie muszą zastanawiać się nad tym, co zrobić z nakrętkami, których w naszych domach nie brakuje, i których część z braku pomysłu, ląduje niepotrzebnie w koszach na śmieci.
Mieszkańcy gminy wrzucają plastikowe nakrętki do Wielkiego Serca, a sołtysi dbają o to, by zostały przekazane tym, którzy prowadzą „nakrętkowe zbiórki”.
Swoje serca ma już spora część sołectw gminy Dopiewo: Więckowice, Dąbrówka, Konarzewo i Dopiewiec. Niebawem zamontowane zostaną w Skórzewie, Dopiewie i Palędziu. Wywiązała się nawet między sołectwami pozytywna, samonakręcająca się rywalizacja. Niektórzy sołtysi myślą już o kolejnym Wielkim Sercu w innej lokalizacji.


za: www.dopiewo.pl


Tagi:
Dopiewo
 - 1