2020-09-24

Komorniki nagrodzoneGmina Komorniki otrzymała nagrodę główną w kategorii Budowa XXI wieku. Doceniona została najnowsza inwestycja – Centrum Tradycji i Kultury Gminy Komorniki.

23 września na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się Uroczysta Gala Ogłoszenia Wyników i Wręczenia Nagród 24 edycji Konkursu Modernizacja Roku & Budowa XXI w.
Wśród laureatów znalazła się gmina Komorniki, która otrzymała nagrodę główną w kategorii Budowa XXI wieku za najnowszą inwestycję - Centrum Tradycji i Kultury Gminy Komorniki. Odważna i oryginalna bryła obiektu oraz przyjazny teren wokół CTiK przyciągają uwagę mieszkańców, turystów i architektów. Obiekt został doceniony również przez niezależną komisję konkursową, która podczas wizyty plenarnej oceniała obiekt między innymi pod względem nowoczesności stosowanej technologii, poziomu zachowania architektury budynków, budowli i innych elementów zabytkowych, poziomu rozwiązań architektonicznych i urbanistycznych.
Tytuł Modernizacja Roku oraz Budowa XXI w. są najważniejszą i jedyną tego typu nagrodą w Polsce. To symbol zasadności inwestycji, najlepszego wykonawstwa i trafionego w punkt projektu.
Celem konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie realizacji przedsięwzięć budowlanych ukończonych w danym roku, wyróżniających się szczególnymi walorami, a także propagowanie i wspieranie działań dla ratowania obiektów i budowli dziedzictwa narodowego.
W tegorocznej edycji Konkursu startowało 460 realizacji z całego kraju. Jury Konkursu wizytowało 76 obiektów zakwalifikowanych do Finału, w tym komornickie Centrum Tradycji i Kultury.
Nagrody przyznano w 12 kategoriach Modernizacja Roku oraz czterech kategoriach Budowa XXI w.. W każdej z kategorii jest jedna główna nagroda Tytuł Modernizacja Roku, Budowa XXI w. oraz Wyróżnienie Modernizacja Roku, Budowa XXI w.
Na Uroczystości obecni byli przedstawiciele firm, instytucji, samorządów, których obiekty biorą udział w finale konkursu oraz władz administracji rządowej, instytucji, mediów sprawujących patronat nad Ogólnopolskim Konkursem Modernizacja Roku & Budowa XXI w.
Organizatorem Konkursu jest Stowarzyszenie Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego i Targi Pomorskie Sp. z o.o.


Tagi:
Komorniki
 - 1
 - 2
 - 3