Metropolia Poznań - Wspólnie tworzymy rozwiązania
2020-09-03

Widowiska – jeszcze tylko trzy spektakleJeszcze tylko w ciągu najbliższych trzech wieczorów (3, 4, 5 września) będzie można obejrzeć w Murowanej Goślinie tegoroczną edycję największego w Polsce plenerowego widowiska historycznego „Orzeł i Krzyż”.

Od 10 lat w Murowanej Goślinie wystawiane są wielkie widowiska historyczne. Termin tegorocznej edycji, ze względu na stan epidemii w Polsce, spowodowany koronawirusem został przesunięty na przełom sierpnia i września.
Orzeł i Krzyż to spektakularna opowieść o losach Polski. W tym roku motywem przewodnim są Wielkie Zwycięstwa – m.in. Bitwa pod Grunwaldem, szarża husarska pod Wiedniem oraz Bitwa Warszawska 1920.
Zgodnie z obowiązującymi decyzjami administracyjnymi dotyczącymi imprez masowych, warunki wydarzenia będą dostosowane do wymagań podyktowanych odpowiednimi rozporządzeniami związanymi z walką z pandemią COVID-19.
Koleje Wielkopolskie zachęcają do podróżowania pociągami Spółki z dworca Poznań Główny i Wągrowiec do stacji Zielone Wzgórza. Bilet tam i z powrotem w promocyjnej cenie 5 zł obejmuje połączenia po godzinie 18. Po spektaklu specjalny pociąg „Orzeł” odjeżdża ze stacji Zielone Wzgórza ok. 30 minut po widowisku zarówno w kierunku Poznania, jak i Wągrowca.


Tagi:
Murowana Goślina
 - 1