Metropolia Poznań - Wspólnie tworzymy rozwiązania
2020-09-01

Najlepsi lekkoatleci wystartują w PoznaniuZa dziesięć dni, na zmodernizowanym latem Stadionie Golęcin, odbędzie się mityng lekkoatletyczny Poznań Athletics Grand Prix 2020. 11 września w Poznaniu dopingować będziemy gwiazdy polskiej lekkoatletyki.

W stolicy Wielkopolski rywalizować będą m.in. Michał Haratyk (z wynikiem 21,26 m jest aktualnym rekordzistą Stadionu Golęcin w pchnięciu kulą; mistrz Europy z Berlina w 2018 roku oraz halowy mistrz Europy z Glasgow w 2019 r., Wojciech Nowicki (młociarz, brązowy medalista olimpijski z Rio; podczas Memoriału Janusza Kusocińskiego uzyskał drugi wynik na świecie w tym sezonie), Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka ("Aniołek Matusińskiego", wystartuje na 400 m), Adam Kszczot będzie rywalizować z Michałem Rozmysem na dystansie 1500 metrów (Adam Kszczot – Halowy Mistrz Świata z Birmingham, trzykrotny Mistrz Europy; Michał Rozmys - złoty (2017) i brązowy (2016) medalista Mistrzostw Polski w biegu na 800 metrów), Piotr Lisek (aktualny rekordzista Polski w skoku o tyczce, w tym roku ma drugi wynik na świecie).
W programie Poznań Athletics Grand Prix 2020 organizatorzy przewidzieli także miejsce na zmagania amatorskie. Przed szeroką poznańską publicznością zaprezentują się sztafety złożone z członków klubów i stowarzyszeń biegowych. W biegu 10x400 metrów wystąpi aż siedem ekip, reprezentanci grup: Night Runners, City Trail Team, Kobiety biegają, PRO366, Fehlau Run, Team Maratończyk Poznań i KB Maniac Poznań.
Bilety na mityng w cenie: 20 zł (normalny), 10 zł (ulgowy) w sprzedaży on-line
Zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi zmagania lekkoatletów na stadionie Golęcin będzie mogło z trybun obejrzeć 1000 kibiców.

Na fotografii Adam Kszczot
FOT. WWW.ADAMKSZCZOT.PL
Tagi:
Poznań, Sport i rekreacja
 - 1