Metropolia Poznań - Wspólnie tworzymy rozwiązania
2020-08-24

Wielka wymiana lamp w ObornikachTrwa największa w historii Obornik wymiana oświetlenia ulicznego. Przestarzałe oprawy zamieniane są na ledowe, wymieniane są także ulegające częstym awariom linie napowietrzenie, które zastąpi podziemny kabel. W ramach tej dużej inwestycji w Obornikach wymienionych będzie aż 1080 opraw, w tym 170 stylizowanych.

W najbliższym czasie prace prowadzone będą według harmonogramu: Czarnkowska – od ulicy Kalinowej do ulicy Korfantego, osiedle przy ulicy Mostowej – od ul Krańcowej do ul Szamotulskiej, Pogodna, Słoneczna, Graniczna, Wiosenna, Poprzeczna.
Kompleksowa modernizacja oświetlenia drogowego, którego właścicielem jest Enea nie tylko poprawi bezpieczeństwo, ale pozwoli na duże oszczędności związane z obniżeniem mocy.
Negocjacje z Eneą, dotyczące kompleksowej wymiany oświetlenia na terenie gminy Oborniki, burmistrz Obornik prowadził prawie dwa lata. – To nasz wspólny ogromy sukces, który poprawi bezpieczeństwo mieszkańców. Tak kompleksowej i jednorazowej wymiany oświetlenia na nowoczesne typu LED jeszcze w historii naszej gminy nie było – mówi burmistrz Tomasz Szrama. Nowe oświetlenie nie tylko poprawi bezpieczeństwo, ale także estetykę w mieście
Cała modernizacja przeprowadzona będzie do końca roku, a wartość umowy to 4 mln zł rozłożone na 5 lat.

FOT. PIXABAY
 - 1