Metropolia Poznań - Wspólnie tworzymy rozwiązania
2020-06-02

Pawilony w muzeum otwarteMuzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie otworzyło pawilony wystawiennicze.

Czyniąc zadość życzeniom naszych widzów i spełniając obietnicę wyrażoną we wcześniejszych komunikatach, niniejszym zawiadamiamy, że z dniem 23 maja br. uzupełniamy ofertę dla publiczności otwierając ekspozycje w pawilonach muzealnych w siedzibie w Szreniawie (z wyłączeniem pałacu, gorzelni, spichlerza, obory i wieży widokowej) oraz bez wyjątków w oddziałach naszej instytucji w Jaraczu, Swarzędzu, Uzarzewie, Nowym Tomyślu i Sielinku – czytamy w komunikacie dyrekcji Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie.
Wcześniej, 12 maja, udostępniono zwiedzającym park, podwórze folwarczne oraz ekspozycje plenerowe, czyli skansen pszczelarski, wystawę agrolotniczą, wiaty z maszynami, teren prezentujący zaopatrzenie wsi w wodę, kieraty, wybiegi ze zwierzętami, sad z dawnymi odmianami drzew owocowych oraz woliery z ptactwem.
Muzeum w Szreniawie otwarte jest codziennie oprócz poniedziałków od godz. 9 do 17. Cena biletu spacerowego wynosi 5 złotych od osoby. W soboty wstęp bezpłatny.

Zachęcamy do odwiedzania muzeum w Szreniawie.


Tagi:
Edukacja, Komorniki, Kultura
 - 1