2020-05-12

Muzeum Rolnictwa w Szreniawie otwarteMuzeum Narodowe Rolnictwa w Szreniawie jest kolejną instytucją, która przywróciła swoją działalność z udziałem publiczności. Muzeum, jeszcze z ograniczeniami, działa od dzisiaj.

– Z powszechnie znanych powodów nie może to być na ten moment pełna obsługa naszych gości. W trosce o zdrowie nas wszystkich możemy zaoferować tylko ograniczony zakres usług dla wizytujących naszą instytucję kultury. Przewidujemy stopniowe, trzyetapowe otwarcie – informuje Muzeum.
W pierwszym etapie, dostępne są park, podwórze folwarczne oraz ekspozycje plenerowe, czyli skansen pszczelarski, wystawa agrolotnicza, wiaty z maszynami, teren prezentujący zaopatrzenie wsi w wodę, kieraty, wybiegi ze zwierzętami, sad z dawnymi odmianami drzew owocowych oraz woliery z ptactwem. Pozostałe ekspozycje oraz wieża widokowa pozostają nieczynne aż do odwołania.
Ponadto zawieszone są następujące przedsięwzięcia: usługi przewodnickie, lekcje muzealne, „weekendowe spotkania z widzem”, program dla rodzin „muzealna przygoda”, spotkania z żywnością tradycyjną, program dla „dorosłych i dojrzałych”, a także imprezy plenerowe.
– W przypadku oddziału Muzeum w Uzarzewie do dyspozycji zwiedzających jest park, w którym można obejrzeć wiele gatunków drzew znajdujących się na ścieżce edukacyjnej oraz z zewnątrz – pałac z połowy XIX wieku. W swarzędzkim oddziale Muzeum udostępniony zostaje park wraz z kolekcją plenerową zabytkowych uli oraz szkółki roślin miododajnych. Oddziały w Jaraczu i Nowym Tomyślu zostaną otwarte z chwilą uzyskania zezwoleń Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej co ma nastąpić niebawem – informuje Muzeum.
Spacery po dopuszczonych w tym celu miejscach powinny się odbywać z zachowaniem odpowiedniej odległości między poszczególnymi osobami oraz z zaopatrzeniem się w obowiązkowe i ogólnie stosowane środki ochrony osobistej (maseczki).
– Prosimy o dezynfekowanie rąk w wyznaczonych do tego miejscach. Mimo ograniczeń zachęcamy Państwa do odwiedzin Muzeum nawet w tak uszczuplonej formie i do obcowania z kulturą w wydaniu naszego Muzeum. Liczymy, że z biegiem czasu i w następnych etapach będziemy mogli poszerzać ofertę dla Państwa i dlatego warto być w kontakcie z nami oraz śledzić np. nasz profil na Facebooku i komunikaty na stronie internetowej – czytamy w komunikacie.
Muzeum w Szreniawie otwarte jest codziennie oprócz poniedziałków od godz. 9.00 do 17.00. Cena biletu spacerowego wynosi 5 złotych od osoby. W soboty wstęp bezpłatny.

FOT. ARCHIWUM MUZEUM NARODOWE ROLNICTWA I PRZEMYSŁU SPOŻYWCZEGO W SZRENIAWIE

Tagi:
Edukacja, Kultura
 - 1
 - 2