2020-03-26

Zbiórka na pomoc dla szpitala zakaźnego w PoznaniuPierwszą śmiertelną ofiarą koronawirusa w Polsce była mieszkanka Czapur, w gminie Mosina. 57-letnia pani Basia zmarła blisko dwa tygodnie temu. Przemysław Mieloch, burmistrz gminy Mosina zainicjował akcję „Pomoc dla szpitala – Basia in memoriam”. Poniżej publikujemy apel burmistrza gminy Mosina.

Szanowni Państwo!
Niecałe dwa tygodnie temu zmarła nasza mieszkanka, Pani Basia, pierwsza ofiara koronawirusa w Polsce, mieszkanka Czapur. Teraz chorują mąż i córka Pani Basi. Wierzymy, że wyzdrowieją jak najszybciej.
W związku z tragedią, jaką przeżyła ta Rodzina, miało miejsce wiele zła, czego nie będę opisywał. Przyjaciele tej Rodziny i ona sama, chcieliby to zło zamienić w dobro. Taką formułą – tego dobra – jest „zrzutka” ku pamięci Pani Basi. To „zrzutka” w podziękowaniu pracownikom Szpitala za opiekę, jaką obdarzali Panią Basię i jaką teraz obdarzają i Jej męża, i córkę, i wszystkich tych, którzy leżą w Szpitalu na Szwajcarskiej. Ta „zrzutka” jest organizowana na rzecz Szpitala, na rzecz jego potrzeb, o jakich mówili jego pracownicy osobom, które tam leżą. Wymienię kilka z tych potrzeb: bluzy polarowe, aparaty do ciśnienia, termometry, jednorazowa odzież chirurgiczna, ręczniki włókninowe, maseczki jednorazowe dla pacjentów, kubeczki i sztućce jednorazowe, pasty i szczoteczki do zębów dla pacjentów, chusteczki nawilżające, pulsoksymetry… To wszystko są, wydaje się, rzeczy niby takie proste, ale ich brak.
Gorąco proszę, każdego z Państwa, o taką kwotę, jaką Państwo mogą przelać na rzecz „zrzutki”, złotówkę, pięć złotych, jakąkolwiek kwotę – każda kwota jest cenna. Od przelanej kwoty, może ważniejsze jest, żebyśmy w taki sposób dali wyraz podziękowania pracownikom tego Szpitala za ich wielki trud, jaki teraz podejmują i jaki tak naprawdę jeszcze jest przed nimi. Wspomóżmy tę inicjatywę, złączmy się razem w tym wspólnym dziele pod hasłem: zło dobrem zwyciężaj!

Przemysław Mieloch
Burmistrz Gminy Mosina

Pamięci Basi, bo miała zawsze serce dla wszystkich. I to jest najlepsza sprawa, w jaki sposób możemy ją upamiętnić, nie pomniki, ale właśnie czynić dalej dobro…
 - 1