Metropolia Poznań - Wspólnie tworzymy rozwiązania
2020-03-23

GOAP w czasie zagrożenia epidemicznegoPoniżej publikujemy Komunikat Zarządu Związku Międzygminnego „Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej” ws. odbioru odpadów komunalnych w okresie stanu zagrożenia epidemicznego.

„Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy, iż w związku z ogłoszeniem na terenie kraju stanu zagrożenia epidemicznego oraz związaną z tym koniecznością reorganizacji pracy firm odbierających odpady komunalne (rotacyjne wysyłanie brygad, odbiór odpadów przed godziną 6 rano) prosimy o wystawianie pojemników z odpadami wcześniej niż zwykle. Rekomendujemy, aby pojemniki i worki wystawiane były wieczorem przed dniem wskazanym w harmonogramie (wystawianie odpadów dużo wcześniej jest działaniem nieprawidłowym). Dodatkowo informujemy, że mogą nastąpić opóźnienia w realizacji odbiorów oraz podstawiania pojemników do ich gromadzenia.
ZM GOAP zapewnia, że dokłada wszelkich starań wraz z Wykonawcami, aby odbiory odpadów odbywały się bez znaczących utrudnień i niedogodności, jednakże zaistniała sytuacja może powodować ich występowanie. Na chwilę obecną proces odbioru odpadów nie jest zagrożony i będzie realizowany w sposób ciągły.
Jednocześnie w trosce o bezpieczeństwo pracowników odbierających odpady komunalne prosimy by odpady zmieszane umieszczać w pojemnikach w zawiązanych workach w celu ograniczenia ich kontaktu z odpadami. Ponadto zwracamy się do tych z Państwa, którzy nie są zobowiązani do wystawiania pojemników z prośbą, aby w okresie występowania stanu epidemicznego w miarę możliwości udostępniać pojemniki do gromadzenia odpadów celem zminimalizowania kontaktu brygad odbierających odpady komunalne z Państwa klamkami, domofonami, furtkami itp.”

GOAP działa na terenie gmin: Buk, Czerwonak, Kleszczewo, Kostrzyn, Murowana Goślina, Oborniki, Pobiedziska, Poznań, Swarzędz.


Tagi:
Buk, Czerwonak, Kleszczewo, Kostrzyn, Murowana Goślina, Oborniki, Pobiedziska, Poznań, Swarzędz
 - 1