Metropolia Poznań - Wspólnie tworzymy rozwiązania
2020-03-19

Nowe zasady adopcji zwierząt w SkałowieDyrektor biura Związku Międzygminnego „Schronisko dla zwierząt w Skałowie” poinformował o nowych zasadach dotyczących adopcji bezdomnego psa w warunkach rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2.

W schronisku zostały wprowadzone środki prewencyjno-ochronne, które należy zachować decydując się na adopcję psa. Dyrektor Paweł Kubiak apeluje przede wszystkim o adopcję szczeniąt, które trafiły do schroniska, po interwencji w Kicinie (20 lutego strażnicy gminni z Czerwonaka uratowali 80 psów, które żyły w dramatycznych warunkach na jednej z posesji w Kicinie).

Poniżej informacje o obecnie obowiązujących procedurach.
Adopcja:
1) Wybranie konkretnego psa ze strony internetowej schroniska/profilu Facebook (przy każdym psie znajduję się nr. ewidencyjny psa).
2) Telefoniczne skontaktowanie się ze schroniskiem (osoba zajmująca się adopcjami odpowie na pytania i opowie o procesie adopcyjnym).
3) Po podjęciu decyzji, osoba adoptująca umawia się na konkretną godzinę, na odbiór pieska.

Odbiór:
1) Adoptujący nie wchodzi do budynku schroniska, przekazanie psa i podpisanie dokumentów odbywa się na zewnątrz, prowadzone jest przez pracownika, który odziany jest w odzież ochronną.
2) Osoba adoptująca proszona jest o wpłacenie kwoty, która pobierana jest za adopcję (50 zł) na konto: 49105015201000002352345199 Związek Międzygminny „Schronisko dla Zwierząt”; tytuł wpłaty: „Opłata adopcyjna”. Przy odbiorze trzeba okazać dowód wpłaty.
3) Po dotarciu do domu z adoptowanym pieskiem osoba adoptująca proszona jest o telefoniczne skontaktowanie się ze Schroniskiem w celu odebrania szczegółowych uwag.
Wszystkie, przeznaczone do adopcji szczenięta są odrobaczone, zaczipowane i zaszczepione.

Związek Międzygminny „Schronisko dla zwierząt w Skałowie” tworzą gminy: Czerwonak, Kleszczewo, Komorniki, Kostrzyn, Kórnik, Mosina, Nekla, Pobiedziska, Puszczykowo, Suchy Las i Swarzędz. Celem powstania Związku jest wspólne wykonywania zadania publicznego w zakresie tworzenia warunków niezbędnych do utrzymania porządku i czystości na terenie gmin wchodzących w skład Związku oraz zapewnienia opieki bezdomnym zwierzętom poprzez budowę i eksploatację międzygminnego schroniska dla bezdomnych zwierząt w Skałowie, w gminie Kostrzyn.


Tagi:
Czerwonak, Kleszczewo, Komorniki, Kostrzyn, Kórnik, Mosina, Pobiedziska, Puszczykowo, Suchy Las, Swarzędz
 - 1
 - 2
 - 3
 - 4
 - 5