2020-01-14

Przebudowa Gdyńskiej w CzerwonakuOd 7 stycznia 2020 r. wjazd na ulicę Poznańską w Czerwonaku jest całkowicie zamknięty. Zmiana w organizacji ruchu związana jest z rozbudową ulicy Gdyńskiej na odcinku od granicy Poznania do zjazdu do Centralnej Oczyszczalni Ścieków w Koziegłowach.

Z nowej ul. Gdyńskiej mieszkańcy będą mogli korzystać w ostatnim kwartale 2020 r. Objazd dla mieszkańców ul. Poznańskiej prowadzi przez ulicę Piaskową – informują o nim znaki ustawione na przebudowywanym odcinku drogi. Wykonawca umożliwia bezpieczny ruch pieszych na terenie budowy. Kierowcy mogą korzystać ze zwężonej ul. Gdyńskiej, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h oraz zakaz wyprzedzania. Planowany termin przywrócenia ruchu na ul. Poznańskiej to kwiecień 2020 r.
Po zako ulicy kierowcy będą mieli do dyspozycji dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Przejazd upłynnią dwa ronda: jedno na skrzyżowaniu z ul. Poznańską, a drugie - Piaskową. Między rondami wybudowany zostanie dodatkowy pas ruchu, który zapewni bezpieczny dojazd do posesji przy ul. Gdyńskiej. Powstaną także zatoki autobusowe, chodniki i drogi rowerowe, pojawi się oświetlenie i ekrany akustyczne po stronie zabudowań. Inwestycja obejmuje również budowę kanalizacji deszczowej i sieci wodociągowej.


Tagi:
Czerwonak, Infrastruktura transportowa, Poznań
 - 1