2019-11-25

Szkoła po remonciePowiat poznański zyskał kolejną placówkę edukacyjną na miarę XXI wieku. Pod koniec zeszłego tygodnia zakończyła się modernizacja szkoły w Murowanej Goślinie, która jest częścią Zespołu Szkół w Bolechowie.

Szkoła, choć ma sto lat jest dziś bardzo nowoczesna. Oprócz klas i pracowni, jest tu sala bankietowa i pokoje hotelowe, recepcja oraz kuchnia z profesjonalnym wyposażeniem. A wszystko dzięki 16 milionom złotych. Szkoła po rozbudowie i modernizacji ma dziś nowoczesną salę gimnastyczną i dodatkowe cztery sale dydaktyczne (dwie pracownie językowe oraz dwie komputerowe); pracownię gastronomiczną wraz z pomieszczeniami technicznymi i salą bankietową. Natomiast w istniejącym, stuletnim budynku po generalnym remoncie uczniowie mają do dyspozycji sześć sal dydaktycznych, toalety oraz pracownię hotelarską z recepcją i treningowym pokojem hotelowym.
Modernizując obiekt, wzięto pod uwagę także potrzeby osób z niepełnosprawnościami. Budynki pozbawione są barier architektonicznych, a swobodne przemieszczanie się zapewnia winda. Szkoła wyposażona jest również w toalety dla uczniów poruszających się na wózkach inwalidzkich.
Inwestycja kosztowała blisko 16 mln zł, z czego 4 mln pochodzą z funduszy unijnych, w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, 1 mln zł pozyskano z Ministerstwa Sportu i Turystyki, natomiast pozostałe środki dołożył powiat poznański.
W Murowanej Goślinie młodzież kształci się w Technikum (technik żywienia i usług gastronomicznych, technik hotelarstwa) oraz Szkole Branżowej I Stopnia, w której poza klasami rzemieślniczymi jest także klasa patronacka Solarisa (monter mechatronik).


Tagi:
Edukacja
 - 1
 - 2
 - 3
 - 4
 - 5
 - 6
 - 7