2019-11-04

Najlepszy nauczyciel w PolscePochodząca ze Skoków Zyta Czechowska została w ogólnopolskim konkursie Nauczycielem Roku 2019. Celem konkursu, oprócz przyznania tytułu, jest wyłonienie laureatów, którzy mogą być wzorem dobrych nauczycieli dla całej społeczności oświatowej w Polsce lub poza granicami kraju oraz przyznanie tytułu: Nauczyciel Roku 2019.

Zyta Czechowska otrzymała to ogromne wyróżnienie na oficjalnej gali, która miała miejsce w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie. Obecnie laureatka pracuje w Zespole Szkół Specjalnych w Kowanówku. O swoim zawodzie i sukcesie mówi: – Pasja to jest to, co najważniejsze w zawodzie nauczyciela, ale też wsparcie najbliższych, które ja mam. Nasza praca wymaga pokory, zaangażowania. Trzeba być szczerym, prawdziwym, sprawiedliwym, bo nasi uczniowie, uczniowie szkoły specjalnej w lot innego nauczyciela wyeliminują. Tylko pokora doprowadziła mnie do tego miejsca.
W konkursie docenieni zostali też inni nauczyciele szkół z terenu obszaru metropolii Poznań. Wśród dziesięciu nominowanych znaleźli się: Dawid Łasiński, nauczyciel chemii w Zespole Szkół gen. D. Chłapowskiego w Bolechowie oraz Tomasz Ordza, nauczyciel przyrody, biologii i chemii w Szkole Podstawowej im. K. Nowaka w Dąbrówce.
Gratulujemy sukcesów naszym nauczycielom.


Tagi:
Edukacja
 - 1