2019-09-13

Tarnowo dla niepełnosprawnychKreatywność, wytrwałość, jakość i dokładność – to umiejętności, jakich nabywają uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej ROKTAR z Tarnowa Podgórnego. Od początku września niepełnosprawni i ich rodziny mają do dyspozycji nowy obiekt.

Tadeusz Czajka, wójt Tarnowa Podgórnego, w trakcie uroczystego otwarcia placówki podkreślał, że to najnowocześniejszy budynek użyteczności publicznej w gminie. Wójt przypomniał, że pomoc i wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami jest jednym z priorytetów gminy Tarnowo Podgórne. Nowy obiekt zapewni lepsze warunki pracy z podopiecznymi, ale także pozwoli przyjąć osoby, które dotychczas nie korzystały z zajęć. Wójt przekazał symboliczny klucz do Warsztatu na ręce prezes Stowarzyszenia Wandy Koralewskiej. W uroczystości wziął udział m.in. starosta poznański Jan Grabkowski, który pogratulował inwestycji i życzył przyszłym użytkownikom samych pozytywnych emocji.
Wiele uśmiechów i spontanicznych braw wywołał występ artystyczny przygotowany przez uczestników Warsztatu. Szczególne wrażenie na zebranych zrobił kolaż, jaki powstał na scenie. Pokazywał on najważniejsze wartości, jakimi powinniśmy się kierować – wzajemną pomoc, współpracę, zrozumienie i tolerancję. Uczestnicy Warsztatu zaśpiewali także m.in. piosenkę „My kochamy ROKTAR”.
W budynku Warsztatu Terapii Zajęciowej znajduje się 10 sal: pracownie głośne (stolarska, ceramiczna, ogrodowa i wikliniarska i ciche (krawiecka i tkaniny, komputerowa, edukacyjna i plastyczna), pracownia gospodarstwa domowego (w formie kuchni dla 8 osób) oraz muzyczna, sala wielofunkcyjna (na co dzień jadalnia, do wykorzystania również jako sala teatralna, muzyczna, konferencyjna i balowa). Powierzchnia użytkowa to 886,38 m kw. Koszt budowy wyniósł 5,5 mln zł, budowa została sfinansowana w całości z budżetu gminy Tarnowo Podgórne.


Załączniki:
WZT się przeprowadza - Tarnowo Podgórne.jpeg [2.58 MB]


Tagi:
Rodzina i zdrowie
 - 1
 - 2
 - 3
 - 4