2019-09-26

Noc Kościołów 201927 września w ramach kolejnej edycji „Nocy Kościołów” i z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki 2019 odbędą się dwa wyjątkowe koncerty – w Uzarzewie i w Owińskach.

Muzyczny wieczór rozpocznie Mate.O. Akustyczny. Artysta wystąpi o godz. 17 w drewnianym kościele p.w. św. Michała Archanioła w Uzarzewie. Mate.O, tworząc duet z gitarzystą Adamem Szewczykiem stworzy przestrzeń muzyczną wypełnioną brzmieniem akustycznych gitar i charakterystycznym, ekspresyjnym śpiewem.
Po koncercie pełnym rytmów popu, jazzu i rythm&bluesa w Uzarzewie, o godz. 19 w kościele p.w. św. Jana Chrzciciela w Owińskach odbędzie się recital Magdy Umer. Mistrzyni interpretacji piosenki literackiej, perfekcyjnie łącząca muzykę ze słowem przedstawi utwory z płyty ,,Noce i sny”, ,,Wciąż się na coś czeka”, oraz znane publiczności piosenki – wizytówki artystki.
Przed lub po każdym koncertów możliwe będzie zwiedzanie kościołów w towarzystwie księdza lub regionalisty.
Umożliwiając dogodny sposób przemieszczania się pomiędzy koncertami, organizatorzy proponują bezpłatny autobus, którego pojedzie trasą:
godz. 16.15 – parking przy ul. św. Marcin naprzeciwko kościoła pw. św. Marcina w Swarzędzu
(trasa: Swarzędz – Uzarzewo – Owińska – Swarzędz). Powrót autokaru do miejsca startu po zakończeniu drugiego z koncertów.

Organizatorami wydarzenia są: Związek Międzygminny ,,Puszcza Zielonka”, gminy Czerwonak i Swarzędz oraz Gminny Ośrodek Kultury ,,Sokół”.


Tagi:
Kultura
 - 1
 - 2
 - 3