2018-09-20

Będziemy sprzątać światW tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, gminy Metropolii Poznań włączą się w akcję sprzątania świata. Tegoroczna, jubileuszowa - 25. edycja odbędzie się pod hasłem "akcja segregacja". Jak pisze główny organizator wydarzenia Fundacja Nasza Ziemia "celem tegorocznej edycji jest wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów".
Na terenie Metropolii Poznań będzie można przyłączyć się do wspólnego sprzątania w Buku, Komornikach, Pobiedziskach, Poznaniu, Puszczykowie, Tarnowie Podgórnym oraz Śremie.
"Jesienne Sprzątanie Świata" - tak nazwano akcję, która odbędzie się w dniach 19-28 września na terenie gminy Śrem. Tradycyjnie w sprzątaniu wezmą udział dzieci przedszkolne, szkolne oraz młodzież z placówek oświatowych zlokalizowanych na terenie gminy. Plan sprzątania obejmuje tereny wokół szkół, parki, skwery oraz okolice jeziora Grzymisławskiego i rzeki Warty.
Również w Pobiedziskach do akcji sprzątania świata włączają się głównie szkoły, chociaż każdy kto ma ochotę może w akcji uczestniczyć. Sprzątane będą od godz. 8.: tereny wokół szkoły podstawowej we Wronczynie (17 września), tereny wokół Zespołu Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Pobiedziskach Letnisku (21 września), natomiast tereny przy szkole podstawowej w Jerzykowie sprzątane będą 26 września w godz. 13 - 15.
W gminie Tarnowo Podgórne dzieci i młodzież ze wszystkich placówek przedszkolnych oraz szkolnych rozpocznie sprzątanie już 21 września, o godzinie 10.
W Buku podobnie jak w większości gmin sprzątanie rozpocznie się w sobotę 22 września, o godzinie 10. Mieszkańcy gminy będą głównie sprzątali tereny przy jeziorze Niepruszewskim. O tej samej porze również gmina Komorniki wraz ze swoimi mieszkańcami przyłączy się do wspólnego sprzątania sołectw. Sprzątane będą głównie tereny leśne, parki oraz pobocza dróg.
W Puszczykowie mieszkańcy spotkają się o godzinie 10 przy wjeździe na tereny sportowe przy ul. Kościelnej, by wspólnie podążać ścieżką wzdłuż Nadwarciańskiego Boru Sosnowego (przedłużenie ul. Odleśnej) i ul. Kościelną na odcinku od kościoła do Boru.
Także w Poznaniu planowane są wspólne porządki. 22 września o godzinie 10 przy Przystani Rzecznej na Cyplu przy ul. Estkowskiego w Poznaniu będą rozdawane akcesoria do sprzątania, a porządkowane będą tereny nadbrzeża Warty. Po sprzątaniu organizatorzy zapraszają na grochówkę.
Wszystkie wymienione gminy, które biorą udział w akcji, zapewniają uczestnikom rękawiczki, worki na śmieci, a także wywóz zebranych odpadów.
Więcej informacji, jak również dokładny harmonogram miejsc oraz obszarów sprzątania znajduje się na stronach poszczególnych samorządów.

Tagi:
Buk, Komorniki, Ochrona środowiska, Ogłoszenia, Pobiedziska, Poznań, Puszczykowo, sprzątanie, sprzątanie świata, Śrem, Tarnowo Podgórne
 - 1