2018-09-06

Swarzędz w PKM, węzeł przesiadkowy otwarty– To historyczne wydarzenie dla Swarzędza - powiedział Marian Szkudlarek burmistrz Swarzędza. Podsumował w ten sposób podpisaną 6 września umowę o przystąpieniu Swarzędza do systemu Poznańskiej Kolei Metropolitalnej (PKM) i otwarcie węzła przesiadkowego.

Węzeł w Swarzędzu uzyska pełną funkcjonalność w chwili włączenia Swarzędza do systemu PKM. A to nastąpi już 9 września 2018 roku. Całkowity koszt budowy węzłów przesiadkowych na terenie gminy Swarzędz (w Swarzędzu i Kobylnicy) wyniósł ponad 13,5 mln zł. Inwestycje otrzymały dofinansowanie w wysokości prawie 8,9 mln zł, przyznane w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT) dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Poznania ze środków WRPO na lata 2014-2020.

- Swarzędz to największa gmina w powiecie poznańskim, tutaj ulokowane są liczne zakłady pracy i szkoły. Dlatego tak ważne jest, aby tutaj uruchomić Poznańską Kolej Metropolitalną - dodał Wojciech Jankowiak – Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.

W trakcie uroczystości Stowarzyszenie Metropolia Poznań promowało przygotowywany przez Teatr Muzyczny w Poznaniu spektakl „Rodzina Adamsów”, którego premiera odbędzie się 22 września. Dlatego wśród uczestników uroczystości znalazły się trzy, wyróżniające się ubiorem i sposobem bycia, osoby. Aktorzy wzbudzili duże zainteresowanie.

Szczegóły dostępne są w komunikacie prasowym »

Tagi:
otwarcie, Poznańska Kolej Metropolitalna, Poznańska Kolej Metropolitalna, Swarzędz, węzły przesiadkowe
 - 1
 - 2
 - 3
 - 4
 - 5