2010-07-01

Wielkopolska w unijnym programie CREATORWojewództwo Wielkopolskie jest jedynym w Polsce regionem, uczestniczącym w unijnym programie CREATOR.

CREATOR (Creative regional policies addressing economic development opportunities related to aging societies) ma na celu współpracę władz oraz firm na szczeblu lokalnym i regionalym, co ma umożliwiać tworzenie nowych małych i średnich przedsiębiorstw oferujących innowacyjne, wyspecjalizowane produkty i usługi oparte na nowoczesnych rozwiązaniach, które ułatwią aktywizację zawodową i codzienne życie ludzi starszych, młodzieży, kobiet oraz mieszkańców obszarów wiejskich. Rozwój innowacyjnych, zorientowanych na technologie małych i średnich przedsiębiorstw oraz konkretnych produktów i usług, pozwoli wypracować narzędzia służące nawiązywaniu silniejszych powiązań regionalnych systemów innowacji z przedsiębiorstwami działającymi w tym sektorze rynku.

W programie bierze udział regionów europejskich: Wielkopolska, Västerbotten w Szwecji, Häme w Finlandii, Lotaryngia we Francji, Brescia we Włoszech, Asturia w Hiszpanii i Północnych Węgrzech.
CREATOR jest współfinansowany z unijnego funduszu rozwoju regionalnego w ramach Programu Współpracy Międzyregionalnej INTERREG IV C, który został uruchomiony w 2007 r. i ma być realizowany do 2013 r.

Zobacz także:
Fakty i liczby ›
Wielkopolski Urząd Wojewódzki ›


Tagi:
Buk, CREATOR, Czerwonak, Dopiewo, fundusze unijne, Gospodarka i biznes, Kleszczewo, Komorniki, Kostrzyn, Kórnik, Luboń, Mosina, Murowana Goślina, Oborniki, Pobiedziska, Poznań, Puszczykowo, Rokietnica, rozwój regionalny, Skoki, Stęszew, Suchy Las, Swarzędz, Szamotuły, Śrem, Tarnowo Podgórne, Unia Europejska, wielkopolska
 - 1