2014-05-13

Projekt Strategii ZIT przekazany do konsultacjiStowarzyszenie Metropolia Poznań przekazało Członkom Rady Metropolii przygotowany przez Centrum Badań Metropolitalnych projekt "Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych w miejskim obszarze funkcjonalnym Poznania". Opracowanie, w części projektowej, uwzględnia większość postulatów zgłoszonych przez członków Stowarzyszenia w trakcie kwerendy zainicjowanej w kwietniu 2013 r.

Obecnie rozpoczęła się kolejna faza prac nas Strategią ZIT - faza konsultacji ze społecznościami lokalnymi i faza tworzenia uzgodnień w ramach Stowarzyszenia.

Ryszard Grobelny - Prezes Zarządu Stowarzyszenia Metropolia Poznań zwrócił się do członków Rady z prośbą o przeprowadzenie konsultacji społecznych projektu Strategii ZIT w sposób zwyczajowo przyjęty na terenie każdej JST. Poprosił także o umieszczenie go na stronach BIP każdej jednostki wraz z informacją o sposobie zgłaszania i rozpatrywania uwag.

Autorzy Strategii, jak i pracownicy Biura Stowarzyszenia są do dyspozycji zarówno w kwestii udzielania wyjaśnień, jak i udziału w różnych formach publicznej dyskusji z udziałem członków lokalnych społeczności.

Celem konsultacji jest przygotowanie stanowiska każdej jednostki samorządu wobec przedłożonego projektu. Konsultacje społeczne powinny zakończyć się przekazaniem przez każdą jednostkę tego stanowiska do dnia 16 czerwca br.

Faza uzgodnień w ramach Stowarzyszenia ma się zakończyć do dnia 30 czerwca br.

Kolejnym etapem prac będzie opiniowanie Strategii przez Zarząd Województwa jako instytucję zarządzającą WRPO 2014+ oraz przez Ministra Infrastruktury i Rozwoju. Po pozytywnym zaopiniowaniu, co powinno nastąpić do końca sierpnia 2014 r., Rada Metropolii będzie mogła ostatecznie przyjąć "Strategię Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych w miejskim obszarze funkcjonalnym Poznania" jako dokument obowiązujący.

Załączniki:
ZIT1.pdf [8.17 MB]
ZIT2.pdf [1.79 MB]


Tagi:
Buk, Czerwonak, Dopiewo, Edukacja, Kleszczewo, Komorniki, konsultacje społeczne, Kostrzyn, Kórnik, Luboń, Mosina, Murowana Goślina, Oborniki, Pobiedziska, Powiat poznański, Poznań, Puszczykowo, Rokietnica, Skoki, Stęszew, Stowarzyszenie Metropolia Poznań, strategia, Suchy Las, Swarzędz, Szamotuły, Śrem, Tarnowo Podgórne, Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
 - 1