2018-06-15

Za rok z Poznania do Swarzędza na jednym bilecie - zintegrowane linie autobusoweW czwartek, 14 czerwca 2018 r. zastępca prezydenta Poznania Maciej Wudarski i burmistrz Miasta i Gminy Swarzedz Marian Szkudlarek podpisali list intencyjny w sprawie uruchomienia od 1 lipca 2019 roku zintegrowanych linii autobusowych.

Za rok mieszkańcy Swarzędza i Poznania będą mogli korzystać z coraz bardziej rozbudowanej sieci połączeń Zarządu Transportu Miejskiego Poznań na podstawie jednej taryfy biletowej.

W ten sposób Swarzędz, jako ostatnia gmina granicząca z Poznaniem włącza się do wspólnego systemu komunikacji. Pierwszy list intencyjny w tej sprawie został podpisany w 2015 r. Wtedy integracja nie doszła do skutku, ze względu na sukcesywnie wprowadzane przez oba samorządy udogodnienia w taryfach dla pasażerów. Obecnie wynegocjowano objęcie integracją tylko linie, których autobusy wjeżdżają do Poznania. Operatorem planowanych do integracji linii będzie Swarzędzkie Przedsiębiorstwo Komunalne. Po integracji spółka ze Swarzędza będzie dziesiątym operatorem świadczącym usługi na zlecenie ZTM w Poznaniu.

W ten sposób na wszystkich liniach podmiejskich łączących Poznań z miejscowościami w aglomeracji poznańskiej, obowiązywać będzie wspólna taryfa opłat. Do dyspozycji klientów ZTM jest już ponad 60 linii podmiejskich. W 5 gminach: Luboń, Komorniki, Suchy Las, Rokietnica, Czerwonak - dotyczy to wszystkich linii. W 13 gminach: Dopiewo, Duszniki, Kaźmierz, Kleszczewo, Kostrzyn, Kórnik, Mosina, Murowana Goślina, Pobiedziska, Puszczykowo, Swarzędz, Szamotuły, Tarnowo Podgórne - dotyczy to wybranych linii.

Zobacz także:
Poznań ›
Swarzędz ›


Załączniki:
Harmonogram_szkolen_dla_beneficjentow_2018_na_www.pdf [381.81 KB]


Tagi:
Czerwonak, Dopiewo, Kleszczewo, Komorniki, Kostrzyn, Kórnik, Luboń, Mosina, Murowana Goślina, Pobiedziska, Poznań, Puszczykowo, Rokietnica, Suchy Las, Swarzędz, Szamotuły, Tarnowo Podgórne, Transport indywidualny i zbiorowy, zintegrowane linie autobusowe, ZTM
 - 1