2015-04-28

Posiedzenie Rady Metropolii PoznańW poniedziałek, 27 kwietnia 2015 r., w Urzędzie Miasta Poznania odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie Rady Metropolii Poznań. W spotkaniu uczestniczyli prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak, starosta Jan Grabkowski oraz Burmistrzowie i Wójtowie gmin tworzących Stowarzyszenie MP.

Rada Metropolii przyjęła informację o stanie prac nad Strategią ZIT z uwagami dotyczącymi m.in. projektu "Ochrona i modernizacja obiektów użyteczności publicznej stanowiących dziedzictwo kulturowe". Przyjęła, że każda jednostka samorządu terytorialnego znajdująca się w miejskim obszarze funkcjonalnym Poznania będzie mogła starać się o dofinansowanie renowacji obiektu leżącego na jej terenie. Dofinansowanie przyznawane będzie w drodze konkursu.
Rada przyjęła także wykaz projektów ZIT i upoważniła Zarząd Stowarzyszenia do skierowania Strategii ZIT do opiniowania przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego i Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju.
Bez zastrzeżeń przyjęła sprawozdanie Zarządu z działalności Stowarzyszenia w 2014 roku oraz sprawozdanie finansowe Stowarzyszenia za 2014 rok, zaopiniowane wcześniej pozytywnie przez Komisję Rewizyjną. Równocześnie Rada udzieliła Zarządowi absolutorium za 2014 rok i uzupełniła skład Komisji Rewizyjnej, do której weszła burmistrz Lubonia Małgorzata Machalska.

Załączniki:
rmp spraw.docx [14.06 KB]


Tagi:
Buk, Czerwonak, Dopiewo, Działalność, Kleszczewo, Komorniki, Kostrzyn, Kórnik, Luboń, Mosina, Murowana Goślina, Oborniki, Pobiedziska, Powiat poznański, Poznań, Puszczykowo, Rada Metropolii Poznań, Rokietnica, Skoki, Stęszew, Suchy Las, Swarzędz, Szamotuły, Śrem, Tarnowo Podgórne, Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
 - 1