Metropolia Poznań - Wspólnie tworzymy rozwiązania
2017-08-25

Krew, chleb i taniec - w Gminie Tarnowo PodgórneBardzo ciekawie zapowiada się ostatni weekend sierpnia w gminie Tarnowo Podgórne. W sobotę będzie można honorowo oddać krew i posłuchać bluesa a w niedzielę wziąć udział w dożynkach gminnych i zobaczyć występy zespołów folklorystycznych w międzynarodowej obsadzie. 

W sobotę, 26 sierpnia, od godz. 8:00 do 16:00, w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tarnowie Podgórnym przy ul. Szkolnej, akcję poboru krwi organizuje Stowarzyszenie Dar Serc we współpracy z poznańskim Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.
Tego samego dna w Lusowie odbędzie się siódma edycja ogólnopolskiego festiwalu BLusowo. Gwiazdą wieczoru będzie, mieszkający w Lesznie, Amerykanin Chuc Frazier. W Lusowie zagra również legendarny poznański zespół Hot Water, który powrócił właśnie z pierwszą od lat nową płytą. Pojawi się też Joanna Pilarska, pierwsza w historii festiwalu artystka, która zagra na BLusowie już po raz drugi.
Z Poznania na festiwal najłatwiej dostać się odjeżdżającym z Ogrodów autobusem linii 802. O północy z Lusowa pojedzie specjalny autobus powrotny na Ogrody.
Natomiast w niedzielę, 27 sierpnia, w Lusowie odbędą się Dożynki Gminne połączone z Powiatowym Przeglądem Zespołów Folklorystycznych w międzynarodowej obsadzie. Po mszy św., która rozpocznie się o godz. 10.30 w Lusowie, ruszy orszak dożynkowy i przejdzie na przykościelny plac. Tam będzie możliwość skosztowania przysmaków przygotowanych na stoiskach sołeckich, obejrzenia obrzędów dożynkowych w wykonaniu Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca Ludowego Modraki, a potem prezentacji międzynarodowych zespołów ludowych (m.in. z Bośni i Hercegowiny, Francji i Turcji). Na zakończenie będzie można udać się na koncert pop-gospelowego zespołu TGD.

Zobacz także:
Tarnowo Podgórne ›


Tagi:
dożynki, festiwal, koncert, krew, Kultura, Tarnowo Podgórne
 - 1