2014-05-07

Spotkanie inicjujace powstanie grupy zakupowej energii elektrycznej na 2015 rokWe wtorek, 6 maja 2014 r. odbyło się spotkanie inicjujące powstanie grupy zakupowej energii elektrycznej w 2015 roku. Uczestniczyli w nim przedstawiciele Miasta Poznania - lidera grupy zakupowej oraz 14 gmin.

W 2011 grupę zakupową energii elektrycznej tworzyło Miasto Poznań i 11 spółek miejskich. Umowa obowiązywała przez okres 2 lat, czyli do końca 2013 roku. W ubiegłym roku grupę tworzyło już 37 podmiotów komunalnych z terenu Poznania i 8 gmin, które podpisały umowę na dostawę energii w roku 2014. Dzięki umowie, którą podpisano w ubiegłym roku, w tym roku członkowie grupy zaoszczędzą 3 480 087,02 zł. Wynegocjowana przez grupę cena za 1 MGh obowiązująca w 2014 roku wynosi 189,90 netto z akcyzą i jest najniższą w Polsce.
Oszczędności zachęcają inne gminy do włączania się do grupy.

Do końca maja 2014 r. powinno zostać podpisane porozumienie pomiędzy podmiotami tworzącymi nową grupę zakupową. Do 15 czerwca br. powinny zostać zaktualizowane, uzupełnione i dostarczone do Urzędu Miasta Poznania niezbędne dane dotyczące członków grupy, natomiast w lipcu br. ogłoszone zostaną postępowania przetargowe, których celem będzie wyłonienie sprzedawcy i dystrybutora energii elektrycznej w 2015 roku.

Stowarzyszenie Metropolia Poznań jest współorganizatorem działań związanych z powstaniem i działaniem grupy zakupowej energii elektrycznej.

Tagi:
Buk, Czerwonak, Dopiewo, Działalność, energetyka, Gospodarka i biznes, grupa zakupowa, Kleszczewo, Komorniki, Kostrzyn, Kórnik, Luboń, Mosina, Murowana Goślina, Oborniki, Pobiedziska, Powiat poznański, Poznań, Puszczykowo, Rokietnica, Skoki, Stęszew, Stowarzyszenie Metropolia Poznań, Suchy Las, Swarzędz, Szamotuły, Śrem, Tarnowo Podgórne
 - 1