2011-08-11

Z Murowanej Gośliny do Biedruska przez PoznańKierowcy, którzy na co dzień korzystają z drogi powiatowej nr 2406P, od 16 do 22 sierpnia br., będą musieli poruszać się objazdem: Bolechowo - Owińska - Czerwonak - Koziegłowy - Poznań (ul. Bałtycka) - Poznań (most Lecha) - Poznań (ul. Naramowicka) - Radojewo.

We wtorek, 16 sierpnia 2011 r. rozpoczną się prace na odcinku: od mostu na rzece Warcie do skrzyżowania ul. Wolności i 1 Maja. Od 16 do 19 sierpnia br. całkowity zakaz ruchu będzie obowiązywał od godz. 8:00 do 19:00, a od 20 do 22 sierpnia br., od godz. 8:00 do 20:00.

Jednak piesi i rowerzyści będą mogli poruszać się tym odcinkiem pod warunkiem zachowania szczególnej ostrożności.

Wykonawca robót - firma BDS Budownictwo Drogowe Siedlecki, został zobowiązany do wykonania prac w terminie maksymalnie 7 dni.

Nie było możliwości wprowadzenia ruchu wahadłowego ze względu na brak miejsca wzdłuż remontowanego odcinka oraz duże różnice rzędnych pomiędzy dotychczasową jezdnią a układanymi nowymi warstwami bitumicznymi. Na ok. 700-metrowym odcinku, układana będzie warstwa wyrównawcza i ścieralna całą szerokością jezdni o grubości łącznie do ok.40 cm, a także 3 kanały deszczowe biegnące w poprzek jezdni i kanał technologiczny Regionalnego Węzła Łączności.

Prosimy kierowców o zwrócenie uwagi na znaki i tablice informujące o utrudnieniach.

Przebudowa drogi powiatowej 2406P jest największą inwestycją drogową powiatu poznańskiego w bieżącym roku. Zadanie to zostało zakwalifikowane do rządowego programu zwanego popularnie "schetynówkami" i jest współfinansowane zarówno przez MSWIA, jak i Powiat Poznański wraz z gminą Suchy Las. Wartość inwestycji to 6,1 mln zł. Dofinansowanie z budżetu państwa wynosi 3 miliony złotych. Pozostałą część, zgodnie z porozumieniem Gmina Suchy Las i Powiat Poznański partycypować będą po połowie. Prace planuje się zakończyć we wrześniu 2011 roku.

Załączniki:
mapka.pdf [1.04 MB]


Tagi:
Biedrusko, Bolechowo, droga wojewódzka, most, Murowana Goślina, Powiat poznański, Suchy Las, Warta
 - 1