2011-09-12

Jesienna akcja szczepienia lisówJeszcze tydzień, do 20 września br. w województwie wielkopolskim będzie prowadzona jesienna akcja szczepienia lisów wolno żyjących. Na terenie lasów, pól, pastwisk i nieużytków rolnych zrzucana będzie z samolotów szczepionka przeciw wściekliźnie.

Szczepionka umieszczona jest w przynęcie o kształcie kostki koloru zielono-brązowego o wymiarach 3cmx3cmx1cm. Jak ostrzega Wielkopolski Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Poznaniu nie należy jej dotykać ani podnosić. Jeżeli jednak nastąpi przypadkowe zetknięcie się człowieka z tą szczepionką, a w szczególności, jeśli będzie to kontakt z otwartą raną, oczami, jamą ustną - miejsca te należy gruntownie przemyć wodą z mydłem i zgłosić się do najbliższej Przychodni Lekarskiej.

W przypadku kontaktów zwierząt domowych ze szczepionką, należy fakt ten zgłosić w najbliższej Lecznicy dla Zwierząt. W okresie 3 tygodni po wyłożeniu szczepionki nie wolno wypuszczać psów luzem.

Wszelkich informacji na ten temat udziela:
Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Poznaniu
60-166 Poznań
ul. Grunwaldzka 250
tel. 61 868 93 47, fax 61 868 45 31

Tagi:
bezpieczeństwo, Buk, Czerwonak, Dopiewo, dzikie zwierzęta, Kleszczewo, Komorniki, Kostrzyn, Kórnik, Luboń, Mosina, Murowana Goślina, Oborniki, Ochrona środowiska, Pobiedziska, Poznań, Puszczykowo, Rokietnica, Skoki, Stęszew, Suchy Las, Swarzędz, Szamotuły, szczepienia, Śrem, Tarnowo Podgórne