2016-01-14

Piłkarskie emocje w DopiewieW weekend, 9-10 stycznia 2016 r., w hali sportowej GOSiR Dopiewo odbył się II Turniej XV Grand Prix w piłkę nożną Orlików i Żaków o puchar prezesa Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej pod honorowym patronatem Starosty Poznańskiego oraz Wójta Gminy Dopiewo. Zwycięzcami II Turnieju XV Grand Prix Orlików i Żaków okazały się zespoły: UKS Concord Murowana Goślina i KKS 1922 Lechia Kostrzyn.

Była to kontynuacja sportowych zmagań o puchar Prezesa WZPN, bowiem cały cykl Grand Prix składa się z trzech osobno punktowanych turniejów.
W sobotę, 9 stycznia, na boisku spotkało się 9 drużyn Orlików, chłopców z rocznika 2005. Rozegrali 26 spotkań. Pierwsze trzy miejsca zajęły drużyny: UKS Concord Murowana Goślina, Football Academy Leszno 2005 i UKS Mondi Grom Dopiewo. Oprócz nagród zespołowych, organizatorzy przyznali także nagrody indywidualne. Najlepszym bramkarzem turnieju Orlików został Kamil Walkowiak z Murowanej Gośliny, natomiast najlepszym zawodnikiem - Aleksander Kubacki z Leszna.
Kolejnego dnia, w niedzielę, 10 stycznia, swoje umiejętności zaprezentowali zawodnicy z rocznika 2007 i młodsi - Żaki. Najlepszymi zespołami okazały się: KKS 1922 Lechia Kostrzyn, UKS Energetyk Junior Gryfino I i KS Canarinhos Skórzewo. Najlepszym zawodnikiem Turnieju Żaków okazał się Adam Szamajda z Kostrzyna, natomiast najlepszym bramkarzem - Ziemek Podfigurny reprezentujący barwy Gryfina.
II Turniej XV Grand Prix Orlików i Żaków był doskonałą okazją do rewanżów oraz sprawdzenia swoich postępów. Ponadto zawodnicy mieli okazję integracji oraz możliwość zaprezentowania swoich piłkarskich umiejętności. Tymczasem Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dopiewie już teraz zaprasza 13 i 14 lutego na III Turniej Orlików i Żaków wieńczący XV Grand Prix

Zobacz także:
GOSiR Dopiewo ›


Załączniki:
gp_klasyfikacja.docx [12.86 KB]


Tagi:
Dopiewo, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Sport i rekreacja, turniej
 - 1
 - 2
 - 3
 - 4