2015-12-31

Powstanie Wielkopolskie w smartfonieAplikacja "27 GRUDNIA" poświęcona Powstaniu Wielkopolskiemu, którą można bezpłatnie pobrać na smartfona, została przygotowana na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Zawiera informacje o ponad 700 miejscach związanych z Powstaniem Wielkopolskim, jak również propozycje krótszych bądź dłuższych wycieczek.

Aplikacja jest elementem projektu GPSwielkopolska (www.gpswielkopolska.pl). Można ją pobrać bezpłatnie na urządzenia mobilne pracujące w systemach: iOS oraz Android.

Wydarzenia, które miały miejsce w Wielkopolsce na przełomie 1918 i 1919 r. chwalebnie zapisały się na kartach polskiej historii. Zwycięskie Powstanie Wielkopolskie dla wielu mieszkańców naszego regionu jest świadectwem niezłomnej walki o wolność i własną tożsamość. Przykładem narodowego zrywu, z którego wszyscy jesteśmy dumni. Najlepszym dowodem na to są cieszące się rosnącym zainteresowaniem obchody kolejnych rocznic wybuchu Powstania.

Zobacz także:
Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego ›


Tagi:
aplikacja, Buk, Czerwonak, Dopiewo, GPSwielkopolska, Kleszczewo, Komorniki, Kostrzyn, Kórnik, Kultura, Luboń, Mosina, Murowana Goślina, Oborniki, Pobiedziska, Powiat poznański, Powstanie wielkopolskie, Poznań, Puszczykowo, Rokietnica, Skoki, Stęszew, Suchy Las, Swarzędz, Szamotuły, Śrem, Tarnowo Podgórne, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
 - 1