2010-06-02

Powszechny Spis Rolny - 2010Od 1 do 16 czerwca 2010 r. gminne biura spisowe zlokalizowane w urzędach gminnych prowadzić będą nabór kandydatów na rachmistrzów spisowych. Osoby zainteresowane pracą w charakterze rachmistrza spisowego mogą uzyskać informacje na ten temat bezpośrednio w urzędach gminnych.

Kandydat na rachmistrza powinien:
mieć ukończone 18 lat i posiadać co najmniej średnie wykształcenie;
posiadać dobrą znajomość obsługi komputera, systemu GPS oraz praktycznego wykorzystanie map cyfrowych;
być w pełni sprawnym fizycznie, posiadać umiejętności łatwego komunikowania się z respondentami, wzbudzania zaufania u osób, z którymi będzie przeprowadzał wywiady. Musi być asertywny, umieć zachować spokój, okazywać respondentom uprzejmość i cierpliwość podczas przeprowadzania wywiadu;
zamieszkiwać, pracować lub pobierać naukę na terenie gminy.

Rachmistrze spisowi na czas prowadzenia prac spisowych zostaną wyposażeni w urządzania typu hand - held, z opracowaną aplikacją formularzową, opracowanie GIS (system informacji geograficznej) oraz moduł aplikacji zarządczej (kalendarz pracy). Odpowiedzialność rachmistrzów za powierzony sprzęt ustalona zostanie według odrębnych zasad.
Kandydaci na rachmistrzów zobligowani będą do wzięcia udziału w szkoleniu z zakresu metodologii i organizacji spisu oraz w warsztatach na temat posługiwania się urządzeniami typu hend - held i zainstalowanymi na nich aplikacjami. Szkolenia rachmistrzów odbędą się w miesiącu lipcu br. - dokładny termin zostanie podany w późniejszym okresie.
W okresie od 9 - 23 sierpnia br. rachmistrze spisowi będą zobowiązani do przeprowadzenia obchodu przedspisowego. Spisywanie od 8 września br. do 31 października br.

Tagi:
Buk, Czerwonak, Dopiewo, Gospodarka i biznes, Kleszczewo, Komorniki, Kostrzyn, Kórnik, Luboń, Mosina, Murowana Goślina, Oborniki, Pobiedziska, Powiat poznański, Powszechny Spis Rolny, Poznań, Puszczykowo, Rokietnica, rolnictwo, Skoki, Stęszew, Suchy Las, Swarzędz, Szamotuły, Śrem, Tarnowo Podgórne
 - 1