2011-07-28

Tydzień Regionów i Miast OPEN DAYS 2011 - zaproszenie do udziału!Rejestracja na największą unijną imprezę poświęconą samorządom -  OPEN DAYS 2011 (Europejski Tydzień Regionów i Miast) - została otwarta. Od 10 do 13 października 2011 po raz dziewiąty Bruksela stanie się centralnym miastem Europy.

W stolicy UE odbędzie się 111 konferencji, warsztatów, spotkań i innych imprez, a w okresie od września do listopada w całej Europie będą organizowane lokalne imprezy "Europa w moim regionie/mieście".

W tym roku wydarzenia organizowane w ramach OPEN DAYS odbędą się pod hasłem Inwestując w przyszłość Europy: regiony i miasta na rzecz inteligentnego, zrównoważonego i sprzyjającego włączeniu społecznemu wzrostu. Seminaria, debaty oraz pozostałe imprezy będą skupiały się na jednym z trzech priorytetów tematycznych:
1) Europa 2020 - czyli jak polityka spójności przyczynia się do inteligentnego, zrównoważonego i sprzyjającego włączeniu społecznemu wzrostu;
2) Jak udoskonalić funkcjonowanie polityki spójności w obecnym oraz kolejnym okresie programowania;
3) Geografia ma znaczenie - podkreślenie znaczenia podejścia terytorialnego w identyfikacji potrzeb i  potencjału europejskich władz samorządowych (rozwój miejski; współpraca terytorialna, EUWT; makro-regiony; OPEN DAYS Uniwersytety; współpraca z krajami trzecimi).
Jakie warsztaty i wydarzenia odbędą się w ramach OPEN DAYS?
Wielkopolska wspólnie z dziewięcioma partnerami - prowincją Barcelona (Hiszpania), regionami Centralną Finlandią (Finlandia), Północno - Zachodnią Anglią (Anglia), Apulią (Włochy), regionem miejskim Lublana (Słowenia), Wiedniem (Austria), województwem pomorskim (Polska) oraz miastami Warna i Sofia (Bułgaria)  - zorganizuje debatę poświęconą kwestiom przemysłu kreatywnego: "Kreatywne miasta i regiony na rzecz innowacyjnej Europy".

Wydarzenie odbędzie się w biurze Wielkopolski w Brukseli (avenue de l\'Yser 19, 1040 Bruksela) w dn. 11 października w godz. 11.15 - 14.30. Debata będzie się skupiać na tym, jakie nowe możliwości mogą przynieść samorządom tzw. kreatywne działania powiązane z kreatywną gospodarką. W jej trakcie przeanalizowana zostanie rola sztuki i kultury w kontekście kreatywności, innowacji i konkurencyjności.  
Aby wziąć udział w wydarzeniu należy dokonać rejestracji na stronie OPEN DAYS: http://ec.europa.eu, wybierając warsztat oznaczony kodem 11A08.
Dokładny wykaz i harmonogram seminariów na stronie rejestracyjnej: http://ec.europa.eu.
Udział w OPEN DAYS jest nieodpłatny. Rejestracja na wydarzenia organizowane w ramach OPEN DAYS jest obowiązkowa i możliwa jedynie w systemie on-line do 28 września 2011 r. Prosimy o szybkie zgłoszenia, bo liczba miejsc najciekawszych warsztatów wyczerpuje się w ciągu 2 tygodni.
Pytania dotyczące udziału w OPEN DAYS można kierować mailem: secretariat@open-days.eu
Można też dzwonić pod specjalny numer telefonu: +33 (0)1 43 67 99 44.
Więcej informacji o OPEN DAYS na oficjalnej stronie imprezy: http://ec.europa.eu/

źródło:Urząd Marszałkowski Woj. Wielkopolskiego, Biuro Informacyjne Województwa Wielkopolskiego w Brukseli

Tagi:
Buk, Czerwonak, Dopiewo, Gospodarka i biznes, Kleszczewo, Komorniki, Kostrzyn, Kórnik, Kultura, Luboń, Mosina, Murowana Goślina, Oborniki, Pobiedziska, Powiat poznański, Poznań, Puszczykowo, Rokietnica, Skoki, Stęszew, Suchy Las, Swarzędz, Szamotuły, Śrem, Tarnowo Podgórne, Unia Europejska