2017-06-07

Widowisko Orzeł i Krzyż - kolejny sezonTrzystu aktorów odgrywających ponad tysiąc historycznych postaci, scena wielkości sześciu piłkarskich boisk, efekty specjalne, mappingi i olśniewająca gra światłem. "Orzeł i Krzyż" - największe w Polsce widowisko będzie można zobaczyć w czerwcowe i lipcowe weekendy w Parku Dzieje w Murowanej Goślinie pod Poznaniem. Tegoroczna premiera już 9 czerwca.

Widowisko "Orzeł i Krzyż", to niezwykła, pełna emocji i zadumy podróż przez historię Polski od czasów założenia państwa, przez chrzest i nadanie korony Bolesławowi Chrobremu, aż po triumfy husarii, powstanie Solidarności i przesłanie Jana Pawła II. Szczególny akcent jego twórcy kładą na odzyskanie przez Polskę niepodległości. Historia odgrywana jest przez ponad trzystu wolontariuszy na przestrzeni wielkości sześciu piłkarskich boisk, z wykorzystaniem natury, wzniesień i stawów, na wielu planach, zarówno tuż przed mieszczącą 1800 widzów trybuną, jak i w odległości nawet stu metrów, na co pozwala malowanie światłem, wykorzystanie ognia i fajerwerków.
Po zeszłorocznym sukcesie artystycznym i frekwencyjnym widowiska "Orzeł i Krzyż" jego organizator, goślińskie Stowarzyszenie "Dzieje", zdecydowało się na rozwinięcie formuły, uatrakcyjnienie prezentowanych wątków i scen oraz dodanie nowych efektów wizualnych i dźwiękowych. W 2016 roku widowisko obejrzało 14 tysięcy osób, a spektakle kończyły się owacjami na stojąco i zbierały entuzjastyczne opinie.
Widowisko "Orzeł i Krzyż" odbywa się w Murowanej Goślinie w czerwcowe i lipcowe weekendy. Początek o 21.30. Do Parku Dzieje można dojechać z Poznania pociągiem "Orzeł" (stacja Zielone Wzgórza, ok. 450 m od terenu parku) obsługiwanym przez Koleje Wielkopolskie. Pociąg powrotny do Poznania odjeżdża 30 minut po zakończeniu widowiska. Bilet w obie strony kosztuje 5 zł.
Dla dojeżdżających samochodami dostępny jest darmowy parking.
Bilety można kupić na stronie www.parkdzieje.pl oraz w punktach stacjonarnych:

Poznań:
CiM, ul. Ratajczaka 44
Cafe Misja, ul. Gołębia 1

Murowana Goślina:
Kawiarnia "Tubajka", ul. Kręta 15
Cukiernia Kandulski, ul. Mostowa 1
Kasa biletowa parku Dzieje, ul. Bracka 9

Park Dzieje to miejsce stworzone przez miłośników historii. Obfituje w liczne atrakcje. Można w nim obejrzeć widowisko dzienne "Zawisza", spektakle w teatrze kukiełkowym lub wziąć udział w wieczornicy staropolskiej (pełnej przyśpiewek i zabaw biesiadzie). Na najmłodszych i ich rodziców czeka obozowisko rycerskie, ogród bajek, kuźnia oraz stanowisko archeologiczne.

Zobacz także:
Park Dzieje ›


Tagi:
Kultura, Murowana Goślina, Orzeł i Krzyż, Poznań
 - 1