Metropolia Poznań - Wspólnie tworzymy rozwiązania
2017-09-13

Pierwsze metropolitalne sprzątanie WartyW sobotę 16 września 2017 r., w ramach ogólnopolskiej akcji sprzątania świata odbędzie się sprzątanie rzeki Warty. Początek o godz. 10:00.

Do akcji zgłosiły się należące do Stowarzyszenia Metropolia Poznań miasta Luboń, Poznań, Puszczykowo oraz gminy Mosina i Oborniki.  
W Poznaniu główny punkt zbiórki i zakończenie akcji będą miały miejsce przy Plaży Miejskiej Chwaliszewo na dolnej terasie rzeki Warty, na wysokości KontenerArt. Pozostałe punkty zbiórki w Poznaniu zorganizowane będą: wzdłuż Wartostrady od Plaży Rataje, aż do Bramy Poznania, na Zagórzu po obu stronach (Warty i Cybiny) i na odcinku od mostu Królowej Jadwigi do Cypla przy ul. Estkowskiego. Punkty rozmieszczone będą co ok. 200 m.

W Luboniu uczestnicy akcji spotkają się na Plaży Miejskiej przy ul. Rzecznej, natomiast w gminie Mosina w trzech punktach: w Rogalinku przy ul. Wodnej (tzw. przystań przy Kościele pw. Św. Michała Archanioła i Matki Bożej Wspomożenia Wiernych), w Wiórku (droga dla wędkarzy) i w Czapurach (plac zabaw przy Krętej). W Obornikach punkt zbiórki zorganizowany zostanie przy Marinie, a w Puszczykowie w Zakolu Warty. Ponadto w Obornikach sprzątanie będzie odbywać się również z poziomu wody, z kajaków. Wszyscy uczestnicy otrzymają worki na śmieci i gumowe rękawice.

Po zakończeniu akcji na uczestników czekać będą atrakcje, np. w Poznaniu działać będzie kuchnia polowa (grochówka, pajda chleba ze smalcem i ogórkiem, woda), w Luboniu będzie kawa, herbata, ciasto, grochówka, a w Obornikach będzie ognisko i kiełbaski.

Szczegółowo o akcji mówili na spotkaniu z dziennikarzami Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania i Małgorzata Machalska, burmistrz Lubonia, którzy deklarowali czynny udział w wydarzeniu i zachęcali do wspólnego sprzątania wszystkich mieszkańców gmin, które będą brały udział w tegorocznej akcji.   

Tagi:
Luboń, Mosina, Oborniki, Ochrona środowiska, Poznań, Puszczykowo, sprzątanie, Stowarzyszenie Metropolia Poznań, Warta
 - 1
 - 2
 - 3
 - 4
 - 5