2014-05-16

Weekend w Metropolii PoznańNajbliższy weekend w gminach Metropoli Poznań można spędzić interesująco. Wśród propozycji każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie.

Poznań zaprasza w sobotę, 17 maja, od godz. 17:00 do 1:00 w nocy na Noc Muzeów. Wstęp wszędzie wolny!

Muzea oferują bezpłatny dostęp do swoich zbiorów, oprócz stałych ekspozycji, można obejrzeć specjalnie przygotowane wystawy, posłuchać wykładów, uczestniczyć w pokazach, warsztatach, koncertach, projekcjach filmów. Oferta jest tak bogata, że nie sposób nadążyć ze wszystkim, należy wybrać najbardziej interesujące dla siebie propozycje.

Podczas Nocy Muzeów swoją premierę będzie miał najnowszy multimedialny pokaz "Muzeum Utracone". W Poznaniu obejrzeć go będzie można na placu Wolności, o godz. 23.00 oraz w Internecie. Na stronie internetowej www.muzeumutracone.pl, stanowiącej na co dzień wirtualne muzeum dzieł utraconych, w czasie rzeczywistym zostanie najnowszy film "Muzeum Utracone".

Na Noc Muzeów zapraszają także Buk i Murowana Goslina.

W Tarnowie Podgórnym odbędzie się III Półmaraton Bieg Lwa. To jedno z najważniejszych gminnych wydarzeń sportowych, które gromadzi entuzjastów biegania z całej Polski. Obecni są również kibice, którzy zachęcają i motywują wzdłuż całej trasy.

W Półmaratonie (21,097 km, 3 pętle ulicami Tarnowa) wystartuje 1 111 zawodników, w tym polska czołówka: Mistrzowie Polski w Półmaratonie Olga Ochal i Marcin Błaziński. Do Pogoni za Lwem (7,3 km, jedna pętla) zgłosiło się 333 zawodników a w Biegu Lwiątek, na stadionie GKS Tarvovia, dystanse dostosowane do wieku, rywalizować 333 dzieci: od czterolatków do gimnazjalistów.

W piątek, 16 maja,  odbędzie IV Noc Kościołów Drewnianych. Uczestnicy mogą zwiedzić kościóły: św. Mikołaja Biskupa w Skokach, św. Mikołaja w Sławnie i św. Katarzyny w Węglewie i wysłuchać koncertów: zespołu JRM, Grzegorza Kloca i Moniki Kuszyńskiej.

Kostrzyn zaprasza na XXXVI Kurdesz Kasztelański, a Puszczykowo i Suchy Las proponują imprezy sportowe.

Na festyny zapraszają: Czerwonak, Luboń, Pobiedziska, Swarzędz i Śrem.

Tagi:
Buk, Czerwonak, Dopiewo, Kleszczewo, Komorniki, Kostrzyn, Kórnik, Kultura, Kurdesz, Luboń, Mosina, Murowana Goślina, Oborniki, Pobiedziska, Powiat poznański, Poznań, Puszczykowo, Rokietnica, Skoki, Sport i rekreacja, Stęszew, Suchy Las, Swarzędz, Szamotuły, Śrem, Tarnowo Podgórne, weekend
 - 1