2017-04-28

Weekendowa linia autobusowa z przyczepami na rowery już od 29 kwietniaWeekendowa linia autobusowa nr 471 z przyczepami na rowery ponownie ruszy już 29 kwietnia!

Powiat Poznański już po raz trzeci z gminą Swarzędz uruchamia linię autobusową 471 przebiegającą przez gminy Swarzędz, Czerwonak, Murowaną Goślinę, Suchy Las (Biedrusko) a także Pobiedziska.
W tym roku wprowadzono kilka nowości. Linia funkcjonować będzie we wszystkie soboty, niedziele i święta w okresie od 29 kwietnia do 15 października. Oznacza to, że na wycieczkę z rowerem będzie można wybrać się również w wakacje oraz podczas tzw. długich weekendów w maju, czerwcu i sierpniu. Dodatkowo każdego weekendowego dnia funkcjonowania linii, 6 kursów będzie specjalnie wydłużonych do Pobiedzisk. Duża liczba połączeń ma zachęcić do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu oraz na turystycznych szlakach przebiegających przez malownicze tereny gmin i Puszczę Zielonkę. Łącznie to aż 524 kilometry ścieżek czekających na mieszkańców powiatu poznańskiego.
Dzięki uruchomionej linii miłośnicy dwóch kółek będą mogli bezpiecznie omijać drogi publiczne o dużym natężeniu ruchu, które nie posiadają ścieżek rowerowych oraz poznać bogactwo przyrody powiatu.
Trasa 471 przebiega przez następujące szlaki rowerowe: EuroVelo R1 - R6 i R9, Szlak Kościołów Drewnianych, Małą i Dużą Pętlę Rowerową, Cysterski Szlak Rowerowy oraz Pierścień dookoła Poznania. Dojedziemy nią również w rejon kąpieliska Tropicana w Owińskach, jezioro Stęszewskie, Wroczyńskie i Jerzyńskie.
Linię obsługiwać będzie Swarzędzkie Przedsiębiorstwo Komunalne, które posiada 2 przyczepy do przewozu rowerów, a każda z nich jednorazowo może zabrać około 15 jednośladów.
Za bilet zapłacimy:
jednoprzejazdowy: normalny 3,00 zł / ulgowy 1,50 zł
całodniowy: normalny 5,00 zł / ulgowy 2,50 zł
grupowy (max. 2 dorosłych + 3 dzieci) jednoprzejazdowy: 6,00 zł
grupowy całodniowy: 10,00 zł

W ramach zakupionego biletu przewóz rowerów jest bezpłatny. Ważny bilet okresowy PEKA na strefy ABC oraz B, C i BC albo ważny bilet okresowy Komunikacji Gminy Swarzędz również będzie honorowany.
W ubiegłym roku przez 15 weekendów funkcjonowania specjalnej linii, autobusy przejechały ponad 18 tys. kilometrów, przewożąc łącznie ponad 2 tys. pasażerów i blisko 330 rowerów.

Zobacz także:
Powiat Poznański ›
Swarzędz ›


Załączniki:
471_rozklad.pdf [286.50 KB]


Tagi:
Czerwonak, Murowana Goślina, Pobiedziska, Powiat poznański, Sport i rekreacja, Suchy Las, Swarzędz, ścieżki rowerowe, Transport indywidualny i zbiorowy, transport publiczny
 - 1