2011-06-30

Narodowy Spis Powszechny - rachmistrzowie dziś kończą pracęDzisiaj, w czwartek 30 czerwca br., upływa termin zakończenia Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2011, który był prowadzony od 1 kwietnia br. Po tym terminie rachmistrzowie spisowi nie mogą już wykonywać prac spisowych.

Po 30 czerwca br. trzeba zwrócić szczególną uwagę na osoby podające się za rachmistrzów i próbujące dostać się do mieszkania pod pretekstem dokonania spisu Takie osoby rachmistrzami spisowymi nie są.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, czy ma się do czynienia z rachmistrzem spisowym, można zweryfikować tożsamość ankietera dzwoniąc na infolinię, która jest czynna: od poniedziałku do piątku w godzinach 8-20 oraz w weekendy od 8-18:
800 800 800 - numer bezpłatny dla połączeń z telefonów stacjonarnych,
22 44 44 777 - numer dla połączeń z telefonów komórkowych płatny zgodnie z cennikiem operatora.

Gminne Biuro Spisowe informuje również, że w dniach od 1 do 11 lipca br. zostanie przeprowadzony jedynie tzw. spis kontrolny, którym objęte są tylko osoby zamieszkałe w lokalach wylosowanych do tego spisu. Celem spisu kontrolnego jest sprawdzenie kompletności Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2011 oraz poprawności uzyskanych danych i ich zgodności ze stanem faktycznym.

Spis kontrolny zostanie zrealizowany tylko i wyłącznie w drodze wywiadów telefonicznych.

Tagi:
Buk, Czerwonak, Dopiewo, Gospodarka i biznes, Kleszczewo, Komorniki, Kostrzyn, Kórnik, Luboń, Mosina, Murowana Goślina, Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań, Oborniki, Pobiedziska, Powiat poznański, Poznań, Puszczykowo, Rokietnica, Skoki, Stęszew, Suchy Las, Swarzędz, Szamotuły, Tarnowo Podgórne
 - 1