2011-11-25

Metropolia Poznań na konferencji "Od miasta do metropolii - drogi rozwoju Europy"Przedstawiciele Stowarzyszenia Metropolia Poznań, Starosta Poznański Jan Grabkowski oraz Burmistrz Śremu Adam Lewandowski uczestniczyli w konferencji w Katowicach "Od miasta do metropolii - drogi rozwoju Europy" zorganizowanej przez Górnośląski Związek Metropolitalny.

Podczas konferencji Adam Lewandowski przedstawił założenia i dorobek Stowarzyszenia Metropolia Poznań ze szczególnym uwzględnieniem Centrum Badań Metropolitarnych, jako zaplecza merytoryczno-naukowego, które opracowuje dokumenty programowe Aglomeracji Poznańskiej. Zaprezentował również Strategię Metropolii Poznań do 2020 roku.  Podzielił się również z pozytywnymi i negatywnymi doświadczeniami w budowaniu obszarów metropolitalnych.

Była to już trzecia konferencja z cyklu "Od miasta do metropolii - drogi rozwoju Europy". Do wygłoszenia referatów oraz do udziału w panelu dyskusyjnym zaproszono przedstawicieli administracji państwowej i samorządowej z najważniejszych ośrodków metropolitalnych w kraju oraz ekspertów ze świata nauki.

Gościem specjalnym konferencji był Greg Clark - uznany na arenie międzynarodowej za autorytet w dziedzinie rozwoju i zarządzania miastami. Greg Clark posiada 20-letnie doświadczenie w pracy w jednostkach miejskich Londynu oraz innych miast, a obecnie pełni funkcję głównego eksperta ds. rozwoju miast i regionów w Departamencie Wspólnot i Rozwoju Lokalnego rządu brytyjskiego.

Zobacz także:
Śrem ›


Tagi:
Działalność, konferencja, Powiat poznański, Stowarzyszenie Metropolia Poznań, Śrem
 - 1
 - 2
 - 3
 - 4