Metropolia Poznań - Wspólnie tworzymy rozwiązania
2016-04-08

Rajd rodzinnyRajd rodzinny "Rycerskie Przygody" odbędzie się 24 kwietnia, w dzień rycerskiego patrona, św. Jerzego. Uczestnicy mogą wyruszyć z Murowanej Gośliny, Owińsk, Czerwonaka i Poznania. W zależności od miejsca startu i trasy  do pokonania będą mieli od 3 do 24 km. Wszystkie trasy zakończą się w Parku Dzieje.

Uczestnicy będą poruszać sie trasami poprowadzonymi przez Puszczę Zielonkę. Mogą je pokonać rowerem, pieszo, biegiem, z kijami lub spacerowo - z wózkami dziecięcymi.

Rajd przeznaczony jest głównie dla rodzin, ale także i pojedyncze osoby czy grupy dorosłych będą miały sporo zabawy. Rajd-gra polegać będzie na przebyciu wyznaczonej na mapie i oznakowanej w terenie trasy, a także na wykonaniu stylowych zadań. Warto dodać, że na mecie - w Parku Dzieje w Murowanej Goślinie - na wszystkich czeka pokaz rycerskich umiejętności w wykonaniu Bractwa Rycerskiego "Jastrzębiec"! Będzie tam również ciepły obiadowy posiłek i kolejne atrakcje dla dzieci i starszych uczestników.

Organizatorzy proszą o przybycie każdej grupy/uczestników indywidualnych z "lancą" (tyczką, kijem, patykiem) na którym zawiązane zostaną przekazane przez organizatora na starcie białe i czerwone wstążki. Dodatkowe podpowiedzi można otrzymać za "rycerskie" przebranie i inne średniowieczne atrybuty!

Szczegóły i zapisy na stronie: http://www.parkdzieje.pl/

Tagi:
Czerwonak, Murowana Goślina, Poznań, rajd, rodzina, Sport i rekreacja
 - 1