2017-09-14

Bezpłatne szczepienia przeciw pneumokokom dla dzieci z powiatu poznańskiegoZ akcji bezpłatnych szczepień skorzystać mogą wszystkie dzieci urodzone w latach 2009-2015, które zameldowane są w gminach powiatu poznańskiego i ukończyły 2 lata.

Program realizowany będzie tylko do końca grudnia br. (lub do wyczerpania zapasów) w kilkunastu placówkach medycznych na terenie powiatu. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Rodzice/opiekunowie, którzy chcą zaszczepić dziecko, powinni skontaktować się z wybranym lekarzem pediatrą. Realizatorem i koordynatorem programu jest Specjalistyczna Przychodnia Lekarska "Edictum". Szczegółowe informacje nt. akcji można uzyskać pod numerem telefonu 61 847 04 54 lub osobiście w siedzibie "Edictum" przy ul. Mickiewicza 31 w Poznaniu, I piętro, pok. 120.

Program bezpłatnych szczepień finansowany jest z budżetu powiatu poznańskiego.

Pneumokoki to bakterie, które mogą wywoływać zapalenie płuc, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych czy sepsę. W grupie największego ryzyka znajdują się przede wszystkim maluchy w wieku od 2 do 5 lat, które na co dzień przebywają w większych skupiskach w żłobku czy przedszkolu.

Tagi:
Buk, Czerwonak, Dopiewo, Kleszczewo, Komorniki, Kostrzyn, Kórnik, Luboń, Mosina, Murowana Goślina, Pobiedziska, Powiat poznański, Puszczykowo, Rodzina i zdrowie, Rokietnica, Stęszew, Suchy Las, Swarzędz, Szamotuły, szczepienia, Tarnowo Podgórne
 - 1