2017-01-03

Podpisano kolejne umowy o dofinansowanie w ramach ZITW grudniu 2016 roku, w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego doszło do podpisania 11 umów o dofinansowanie projektów realizowanych w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT) dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Poznania. Wartość realizacji projektów wynosi ponad 168 mln zł, a wysokość dofinansowania inwestycji ponad 110 mln zł.

Wśród projektów na które podpisano umowy są: Przebudowa ul. Gdyńskiej (DW 196) od skrzyżowania z ul. Bałtycką do granicy miasta (dofinansowanie w wysokości ok. 41 mln zł) oraz budowa na terenie gminy Pobiedziska trzech zintegrowanych węzłów przesiadkowych w Biskupicach, Pobiedziskach i Pobiedziskach Letnisko dofinansowanie w wysokości ponad 28 mln zł). Inne umowy dotyczą inwestycji prowadzonych na terenie:
Poznania (budowa systemów parkingów P&R w Poznaniu - etap I) oraz
Obornik (budowa zintegrowanego węzła przesiadkowego Oborniki Miasto),
Skoków (budowa zintegrowanego punktu przesiadkowego w Skokach),
Środy Wielkopolskiej (przebudowa dróg dojazdowych do dworca PKP w Środzie Wielkopolskiej),
Szamotuł (wspieranie strategii niskoemisyjnych na obszarze Miasta i Gminy Szamotuły poprzez budowę zintegrowanego węzła przesiadkowego w Szamotułach, Pamiątkowie i Baborówku wraz z infrastrukturą),
Kostrzyna (zintegrowany węzeł przesiadkowy w Kostrzynie w ciągu ulicy Warszawskiej i Ogrodowej z układem drogowym i ścieżką rowerową oraz komunikacją publiczną w gminie Kostrzyn),
Murowanej Gośliny (budowa zintegrowanego węzła przesiadkowego Murowana Goślina),
Czempinia (budowa zintegrowanego węzła przesiadkowego wraz z infrastrukturą towarzyszącą, przejściem podziemnym, ciągami komunikacyjnymi i ścieżkami rowerowymi oraz energooszczędnym oświetleniem w gminie Czempiń)
Puszczykowa (utworzenie zintegrowanego węzła przesiadkowego Puszczykówko wraz z infrastrukturą towarzyszącą).

Umowy podpisali marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak oraz burmistrzowie wymienionych gmin. Poznań reprezentował wiceprezydent Maciej Wudarski.

Wkrótce zostanie podpisanych kolejnych 7 umów na realizację projektów w ramach ZIT na kwotę dofinansowania w wysokości 48,7 mln. zł.

Tagi:
Działalność, Murowana Goślina, Oborniki, park and ride, Pobiedziska, Polskie Koleje Państwowe, Poznań, Puszczykowo, Skoki, Szamotuły, ścieżki rowerowe, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, węzły przesiadkowe, Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
 - 1