Metropolia Poznań - Wspólnie tworzymy rozwiązania
2020-04-09

Maseczki ochronne dla swarzędzkich seniorówSamorząd Swarzędza dzisiaj rozpoczął akcję rozdawania maseczek ochronnych seniorom.

– Dzisiaj w Swarzędzkim Centrum Ratunkowym przekazałem do bezpłatnej dystrybucji pierwszą partię 4 tys. sztuk takich maseczek. Są już rozdawane seniorom przez strażaków, pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej, Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji oraz Zakładu Komunalnego – mówi Marian Szkudlarek, burmistrz Swarzędza.
W pierwszym etapie maseczki otrzymają najbardziej potrzebujący seniorzy, przede wszystkim schorowani i przez to szczególnie zagrożeni, ale także ci, którzy sami muszą robić zakupy. Zaraz po Wielkanocy odbędzie się kolejny etap dystrybucji maseczek. W sumie rozdysponowanych zostanie ok. 9 tys. sztuk, trafią one do wszystkich swarzędzkich seniorów w wieku 65+. Znajdą je – zapakowane w koperty – w swoich skrzynkach na listy.
Są to maseczki wielokrotnego użytku. – Używanie takich maseczek nie daje pełnej ochrony przed koronawirusem i nie zwalnia z konieczności zachowania wszystkich innych metod ochrony – zastrzega burmistrz Szkudlarek.
Maseczki, po cenach najniższych z możliwych, wyprodukowały swarzędzkie firmy: PIÓREX, CYBINA i BIZZARTO.Tagi:
Swarzędz
 - 1
 - 2
 - 3